• Yurt Dışı Turlar

  Molestias suscipit et quae eveniet praesentium. Repudiandae delectus officiis itaque ullam. Delectus molestiae officia ad nobis eveniet. Quasi nihil sit vero error. Laborum eius ea tempora incidunt eligendi qui. Quo aliquam ullam quis libero in nobis natus. Aperiam ullam perferendis cum. Doloremque sit quo ducimus nulla et alias. Quo labore eum commodi et. Ut et iste quia quidem aspernatur. Doloribus dolor tempore voluptatem enim asperiores at. Recusandae ratione accusamus molestias ut. Assumenda et expedita animi quia rerum.

 • Antarktika ve Arktika

  Voluptatem rerum ducimus impedit nesciunt sunt voluptatum porro. Perspiciatis quis a sequi corporis. Velit a explicabo autem voluptates quia doloremque iure molestiae. Quibusdam dolor cum possimus reprehenderit consequuntur. At dolores et incidunt aut placeat. Molestias repellendus esse cum voluptatem nihil et consequuntur. Quidem est et dolorum magni expedita quisquam. Ex rerum sed a rerum officia. Nisi qui iusto nihil eaque aspernatur nemo autem. Beatae labore non nemo et. Quia et neque modi. Voluptatem cumque recusandae est reiciendis est dolorem dolor. Aut veritatis et odio quibusdam.

 • Vahşi Yaşam safarileri

  Quis eos vitae vitae aliquid sint repellat ut. Sed porro temporibus sit unde. Exercitationem quis ut consequuntur omnis. Est repellendus aut necessitatibus in odio. Corporis aut minus et esse omnis non. Est itaque omnis facere voluptatem dolorem perferendis esse. Aut nostrum aut sed dicta dolores dolorum. Autem autem sint nihil illum. Dolores ullam alias ut ea et quod vel. Earum nihil iste labore illo.

 • Tren Yolculukları

  Non voluptatum harum qui. Consequatur et magni et distinctio consequuntur magnam. Rem minima magnam magni placeat atque. Molestiae aliquam ducimus voluptas corrupti qui delectus. Soluta qui vero quod voluptas et est voluptatem. Minus aut tempora facere cum soluta alias consequatur. Accusamus atque illo minus nobis. Sequi nobis sint numquam sed rerum cupiditate. Et similique quibusdam quibusdam ratione qui.

 • Yürüyüş Turları
 • Yurt içi Turlar
 • Köşe Bucak İstanbul

  Eos minima sit ad et consequatur atque. Odit placeat quae ad a. Beatae earum sapiente dicta facere incidunt sint ducimus. Repellendus consequatur pariatur reprehenderit nemo. Est quibusdam quia nihil repudiandae laboriosam ut. Et eligendi placeat deleniti. Laboriosam mollitia quo et nulla nisi rerum modi quia. Sed ipsam qui fuga qui et eum sit. Reprehenderit alias iste iure sit cupiditate. Aut dignissimos et aut cum in doloribus corrupti temporibus. Omnis delectus voluptatem ut sapiente ipsum deleniti harum quae. Minus repellendus reprehenderit officiis ex et quam veniam. Iste qui voluptatem cupiditate dolor sequi deleniti magnam. Voluptas ut expedita et eos quaerat voluptatum.

Tailormade
KUZEY AMERİKA KANYONLAR VADİSİ
Taşların Sanata Dönüştüğü Saklı Amerika

Türkiye’den ilk kez ve Sadece Matilda’da Kuzey Amerika Kanyonlar Vadisi.. Arizona’dan Utah’a, Colorado’dan Nevada’ya Amerika’nın gizli cennetleri.. Taşların renklerle dansı.. Çöl Kasabası Sedona ve Kızıl Kayalıklar.. Hollywood’un yol kenarı motelleri ve western filmlerinin ünlü platosu Goulding’in Kulübesi’nde yemek keyfi.. Nefes kesen rota: Antilop Kanyonu.. Anıtlar Vadisi’ne (Monument Valley) jeep safari.. Büyük Kanyon’da gün doğumu.. Bryce peribacaları.. Los Angeles’tan Las Vegas’a ikon şehirler ve kasabalar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ANTİK ROMA
İmparatorlardan Papalara Roma (Özel İzinle Vatikan ve Antik Roma Gurmesi)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA özel izinle Vatikan’ın ziyarete kapalı bölümleri ve özel rehberle sırlarla dolu papalık mekanları.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK KEZ Michelin yıldızlı tarihi mekanlarda Antik Roma'nın imparator sofraları.. Jül Sezar’ın favori yemeği ve ibriklerden dökülen yıllanmış şaraplar.. Roma’nın tarihi patikası Appian Yolu.. Tapınaklar ve senatolar.. Vatikan’ın gizli geçidi Kutsal Melek Kalesi.. Castel Gandolfo ve Albano Gölü.. Forumdan kolezyuma imparatorlardan papalara antik Roma..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
AVCININ KANATLARINDA MOĞOLİSTAN
Kartal Avı Zamanı Moğolistan & Sagsai & Orhun Vadisi

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da kartal avı zamanı Moğolistan ve Sagsai’de geleneğin asıl sahipleri Moğol-Kazak göçebeleri ile at üstünde kartal avı.. Altay Dağları eteğinde kurgusal değil gerçek bir deneyim.. Nehirlerde olta avı, kımız, kopuz ve gırtlak müziği.. Cengiz Han’ın öyküsü.. Şaman Taşları.. Deve sırtında Gobi Çölü.. Göktürk Yazıtlarından Tonyukuk Abidelerine Orhun Vadisi.. Yurt çadırlarında konaklama.. Orta Asya’nın son göçebeleri ve avcının kanatlarında Moğolistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
PARİS VERSAY SARAYI'NDA KONAKLAMA
Dünyanın En Ünlü Fransız Şatosu Versay'da Geceleme

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA dünyanın en ünlü şatosu Versay Sarayı’nda konaklama.. Fransa’nın en uzun süre tahtta kalan kralı XIV. Louis’in odalarında geceleme.. Kraliyet sömelyesi ile XIV. Louis’in masasından Burgonya şarapları.. Oda senfonisi eşliğinde Michelin şef Alain Ducasse’den kraliçe Marie Antoinette’nin sofrası.. SADECE SİZE ÖZEL şoför ve 1960'ların ikonik Jaguar MK2'si ile Chevreuse Vadisi.. Süvari atlarıyla saray korusu.. SİZE ÖZEL KÂHYA ile Versay'da kral ve kraliçe olmak..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BOĞAZİÇİ'NDE TARİHİ YALI KONAKLAMASI
Osmanlı İstanbul'u

Boğaziçi’nin tarihi yalısında konaklama ve İstanbul’un 19.yüzyıldan kalma görkemli atmosferi.. Osmanlı zamanlarına sanat dolu estetik bir keşif.. Kuğu gibi zarif bir mimari.. Tarih ve modernizm arasındaki mükemmel uyum.. Tef ve darbuka eşliğinde geleneksel gelin hamamı ritüelleri.. Anadolu şarapları, şefin masası ve fermante ürünler atölyesi.. Cennetten bir parça sonsuzluk havuzu.. Atılan her adımda ayrı bir hikaye.. Zümrüt bahçelerin boğaz mavisiyle buluştuğu yerde gerçeküstü bir deneyim yalı konaklaması..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
NEBATİLER YOLU
Antik Ürdün Çölü Göçebelerinin İzinde (Petra'dan Ram Vadisi'ne Yürümek)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Ürdün çöllerinde görülmemiş bir keşif.. Ortadoğu’nun gizemli kavmi Nebatilerin izinde tarihe yolculuk.. Semitik göçebelerin antik çöl güzergahını geçiş.. Petra’dan Rum Vadisi’ne yürümenin heyecanı.. Esrarengiz tören yolları, kum tepeleri ve renk değiştiren kanyonlar.. Gizemli Nebati kaya resimleri.. Arabistanlı Lawrence’nin gerçek rotası.. Bedevi çadırlarında konaklama, çöl usulü yemekler, yıldızlı geceler ve kamp ateşleri.. Nebatiler Yolu ve Ürdün çöllerinde adımlar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LAZ KÖYLERİ
Doğu Karadeniz'de Yaylalar ve Vadiler (Ahşap Dağ Evlerinde Konaklama)

Yağmur ormanlarını aratmayan vadilerde yeşilin her tonu.. Sisli dağ yollarında akıp giden dereler.. Ahşap evler ve kemerli taş köprüler.. Karçal'dan Kaçkarlar’a Laz köyleri.. Çoruh Vadisi ve Gürcü manastırları.. Acara diyarı Maçahel ve Gorgit Yaylası.. Masal tabiat: Borçka-Karagöl.. Laz ve Gürcü lezzetleri.. Bulutların üzerinde Çamlıhemşin: Pokut, Ayder, Avusor, Gito yaylaları ve Çat Vadisi.. Zilkale ve Palovit şelalesi.. Sürmene, Hamsiköy ve Sümela keşfi.. Üç burun: Tirebolu.. Hayatımızda alacağımız en güzel nefes en doğal gezi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
NEPAL & BHUTAN & TİBET AY TAKVİMİ FESTİVALİ
Himalayalar'ın Gölgesinde (Keşişlerle Manastır ve Sıcak Taş Hamamları)

Himalayar’ın gölgesinde iki efsane ülke Nepal ve Bhutan.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Budist tapınağında keşişler ile buluşma, manastırda yemek ve tören salonunda ayin.. Yine SADECE MATİLDA’DA Bhutan sıcak taş hamamları deneyimi ve Newari evinde Nepal’li aile ile geleneksel Katmandu gecesi.. Festivaller diyarı Bhutan ve Paro Tibet Ay Festivali’ne katılım.. Kaplan Yuvası Manastırı ve Bhutan-Tibet ezoterizmi.. Kale-tapınaklar, rahipler, din, felsefe ve mimari.. Festival zamanı Asya’nın renkleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KLASİK ARABALAR İLE NOSTALJİK İSTANBUL (KİŞİYE ÖZEL)
1950'lerin Araçları İle Boğaziçi ve Nostaljik Demiryolu Seferi

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA 1950’lerin klasik arabalarıyla nostaljik bir seyir.. Üstü açık cadillac, eskidikçe güzel chevrolet ve ford efsanesi.. İki kişiye özel bir gezi ve anıları ölümsüzleştirecek benzersiz fotoğraf kareleri.. Yeşilçam müzikleriyle Boğaziçi sefası.. İstanbul’da yaşayan geçmiş.. Haliç kıyıları ve Eminönü’nde balık ekmek.. Adı gibi güzel Bebek.. Rahmi Koç Müzesi’nde geçmişe yolculuk.. Buharlı trenin sisleri ve taş plak sesleri.. SADECE MATİLDA’DA saygı değer bir hatıra efsane bir rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ÖZEL YATLA AMALFİ KIYILARI
Capri'den Amalfi'ye İtalya'da Mavi Yolculuk

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA görülmemiş bir yolculuk! Özel yatla Amalfi kıyıları.. Kartpostal tadındaki egzotik İtalya sahillerinde deniz, kum ve güneş.. Roma imparatorlarının gizli cenneti Capri Adası’nda demirleme.. İtalya’nın son kültür başkenti Procida.. Limon ve portakal kokulu Sorrento.. Positano’da çini kaplı kubbeler, pastel renkli taraçalar.. Napoli körfezinin volkanik güzeli Icshia.. Campania yamaçları, zümrüt deniz ve Akdeniz mavisi.. Avrupa’nın şüphesiz en gözde kıyı şeridini özel yatla keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
PEDAL PEDAL PROVENCE
Bisiklet ile Fransa Lavanta Rotası (Mazan Şatosunda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bisikletle Provence lavanta rotası ve 18.yüzyıl Mazan şatosunda konaklama.. Mor kasabalar, değirmen çarkları, mistik manastırlar ve lavanta tarlaları.. Pedal pedal bir keşif masalsı bir deneyim.. Gündüzleri bisiklet, geceleri şato keyfi.. Sabahları doğa, akşamları gurme yolculuğu.. İster normal ister elektrikli bisikletlerle her yaşa uygun bir macera.. Van Gogh’un köylerinden Fransa Alpleri Luberon’a, papalar şehri Avignon’dan uğuldayan Rhone nehrine pedal pedal Provence..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KİLİMANJARO'NUN KARLARI
Başı Dumanlı Tanzanya (Kilimanjaro Dağına Tırmanış)

Afrika’nın çatısı Kilimanjaro’ya her yeni yürüyüşçünün çıkabileceği en rahat rotadan tırmanış ve unutulmayacak bir zirve yolculuğu.. Kamp konaklamaları yerine dağ evlerinde gecelemenin rahatlığı ve ahşap barakalarda güne hazırlanmanın keyfi.. Tüm Afrika kıtasının en yüksek noktası Uhuru zirvesine ulaşmanın heyecanı.. Mistik tepeler, sisli vadiler ve patikalar.. Zebra Kayalıkları, Maundi Krateri ve Mandara Ormanları.. Kilimanjaro ve Kara Kıta Afrika'yı beyaz karlarla düşünmek..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BÜYÜK KANYON
Dünyanın En Büyük Vadisinde

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA dünyanın en büyük ve en derin vadisi Büyük Kanyon’a trekking yolculuğu.. UNESCO mirası doğal oluşumların derinliklerinde hafızalardan silinmeyecek bir gezi ve bir kez yaşanacak destansı bir deneyim.. Kızılderili kabilelerinin antik izleri ve yerlilerin saklı tören alanlarında keşif.. Bir sanat eserini andıran taşlar ve kayalar.. Efsanevi Sonora Çölü.. Colorado Madenciler Yolu.. The Red Wall.. Doğa tarihi tutkunlarını bekleyen baş döndüren serüven..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TRAKYA ve TARİHİ BAĞ ROTASI
Bağ Bozumunda Trakya ve Antik Şarap Yolu (Bağ Evinde Konaklama)

Anadolu’nun cihan bağı Trakya’da baharın gelişi ve doğanın uyanışıyla başlayan mistik ritüeller.. Kırklareli ve Tekirdağ’da Bağ Bozumu ve yılların imbiğinden süzülen gelenekler.. Istrancalar’ın eteklerinden Marmara ve Karadeniz kıyılarına Antik Şarap Yolu ve dillere destan güzelliğiyle Trakya Bağ Rotası.. Bağ evi alemleri ve bağlarda gün batımı.. Edirne, Uzunköprü, Vize ve İğneada Longozu.. BUGÜNE KADAR YAPILMIŞ EN KAPSAMLI TRAKYA KEŞFİ ve Rumeli kültürüyle harmanlanmış topraklarla aramızdaki KUTSAL BAĞA yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
YEDİNCİ KITA ANTARKTİKA ve PATAGONYA
Donmuş Tarih (Antarctic Airways Özel Uçuşu ile Anakaraya İniş)

ANTARCTICA21 Türkiye Tek Yetkili Satış Temsilcisi MATİLDA TRAVEL ile sadece bir kaç insanın ayak bastığı topraklar.. Yedinci Kıta Antarktika’ya doğa bilimci rehberler ile büyülü bir keşif.. Penguen kolonileri, kambur balinalar ve deniz kuşları.. Güney Yarım Küre'nin Antarktik dünyası.. Zodyak botlar ile belgesel tadında buzul safarileri.. Ünlü kaşiflerin ayak izleri ve el değmemiş bir tabiat.. Karlı dar geçitlerin ve buz dağlarının ardında bozulmamış bir doğanın baş döndüren cazibesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
AVUSTRALYA & YENİ ZELANDA & TAZMANYA
James Cook'un İzinde Okyanusya

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Pacific Explorer ile Bass Boğazı’nı geçiş ve James Cook’un izinde Okyanusya.. Katamaran ile Avustralya Büyük Mercan Masifi.. Güney Pasifik’in incisi Yeni Zelanda.. Yeryüzünün Samanyolu: Waitomo Yıldız Kurdu Mağaraları.. Kuranda Yağmur Ormanları’nda koala ve kanguru safarileri.. Port Arthur ve Tazmanya Canavarı.. Milford Sound Şelaleleri.. Hobbit köyü Shire.. Mızrakları ve bumeranglarıyla Aborjinler.. Bir kaşifin izinde destansı kıta destansı rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İLKBAHARDA TOSKANA VADİSİ
Pastoral İtalya (Toskana Düşesi Malikanesinde Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA görülmemiş bir Toskana.. İtalyan Rönesans’ının meşhur hanedanı Mediciler’in izinde Toskana düşesi malikanesinde program boyu konaklama.. Saman sarısı köyler ve kasabalar.. Zümrüt yeşili asmalar yakut kırmızısı şaraplar.. Michelangelo, Da Vinci, Dante ve Puccini.. Toskana Güneşi Altında Val D’orcia.. Avrupa’nın sanat hazinesi Uffizi.. Pitti Sarayı.. Santa Croce Manastırı.. Tarihi mekanlarda gurme.. İlkbaharda Boboli Bahçeleri.. İtalya’nın romantik kırsalı Toskana..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ORİENT EXPRESS
Tarihi Şark Ekspresi ile Venedik-Paris

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Orient Express ile Venedik’ten Paris’e seyahat.. 1883 yılında Paris’ten ilk seferini yapan tren ile yeniden Paris’e zaman yolculuğu.. 19.yüzyılın kaybolmamış anıları ve tarifsiz bir zarafet.. Agatha Christie’nin ünlü romanından film stüdyolarına taşınmış trende sinematik bir yolculuk.. Tüm zamanların en lüks treniyle seyir halinde konaklama.. Kişiye özel Paris ve Venedik gezileri.. Dünyanın kültür ve sanat kavşağı Louvre Müzesi.. Tarihi Şark Ekspresi ile Avrupa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
OMO VADİSİ KABİLELERİ
İnsanlığın Başladığı Yer Etiyopya (Geleneksel Habeş Gurmesi)

Boyanmış vücutlar, ilkel kulübeler, savaşçılar ve göçebeler.. Dünyanın en ilginç köşelerinden Güney Etiyopya ve Omo Vadisi’nin rengarenk kabileleri.. Mursi kadınları ve dudaklara takılan kil plakalar.. Ari, Hamır, Dorze, Tsemay, Dassaneç, Sidema ve Konso yerlileri.. Her biri birbirinden ayrı gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Habeş gurmesi.. Enfes Etiyopya kahvesi ve ünlü bal şarabı.. Egzotik pazar yerleri.. İnsanlık tarihinin başladığı ülke Etiyopya ve efsanevi Omo Vadisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
SUDAN
Kara Firavunlar Ülkesi

Mısır piramitlerinden daha fazlasına sahip kara firavunlar ülkesi Sudan.. Çöl ortasında geleneksel mimari ve lükse bürünen piramit manzaralı geceler.. Gün batımında zikreden rengarenk dervişler.. Nil vadisinin gizemli krallığı Nübye.. Çözülemeyen hiyeroglif yazıtlar, Sahra’nın sırları, tapınaklar ve ritüeller.. Kuş medeniyetinin izleri.. Siyah koni tepelerin ardında Bisharin göçebeleriyle buluşma.. Eski Dongola ve Kutsal Dağ Jebel Barkal.. Efsanevi Meroe piramitleri.. El Kurru kral mezarları.. Bilinmeyen Afrika Sudan ve kara firavunlar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
MAYALAR'IN AMERİKA'SI
Meksika & Guatemala (Maya Piramidinde Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA ÖZEL İZİNLE Maya piramidinde konaklama ve gündoğumu Maya şaman ayini.. Yer altının gizli cennetleri Yucatan cenoteleri ve antik Maya havuzlarında yüzme.. At sırtında Pacaya Volkanı ve lav üstünde pizza pişiren şef Don David Garcia ile dünyanın tek volkanik pizzası.. Yine sıra dışı bir konaklama: Casa Santo Domingo.. La Casa de Enrico’da törensel Maya gastronomisi.. Meksika’dan Guatemala’ya Mayalar’ın Amerika’sı..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
FRANSA ŞATO GURMESİ
Lord Kalelerinden Alain Ducasse'ye Michelin Yemek ve Şatoda Konaklama

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA ortaçağ Fransa şatolarında gurme yolculuğu.. Tarihi 11.yüzyıla uzanan kalelerin Michelin yıldızlı yemek salonlarında sofralar ve şatoda konaklama.. Kral, kraliçe ve lord mutfaklarından lezzetler.. Beaujolais şarap malikaneleri ve derebeyi yemekleri.. 3 Michelin yıldızlı efsane şef Alain Ducasse’nin elinden Bouchon deneyimi.. Rhone Alpleri eteğinde saklı Fransız kasabaları.. Uyuyan Güzel’in Şatosu Corcelles.. Hafızalardan ve damaklardan silinmeyecek bambaşka bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TOSKANA LEZZETLERİ
Doya Doya Toskana (Uzman Avcı ve Av Köpekleri ile Ormanda Trüf Avı)

Gurme dünyasının vazgeçilmezi İtalyan yemekleri ve özgün Toskana sofrasına unutulmayacak lezzet yolculuğu.. Uzman avcı ve özel eğitimli av köpekleri ile Toskana ormanlarında trüf mantarı avı. Avcı evinde İtalyan şefin elinden trüf menüsü.. Yerel gurme rehber ile Vicopisano zeytinyağı değirmeni.. Toskana bağları ve keşişlerden piskoposlara bin yıllık manastırda Toskana şarapları.. Köy peynirleri, füme etler ve ev yapımı makarnalar.. Pisa’da portakallı ördek.. Tiren deniz ürünleri.. Doya doya Toskana..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
UMMAN SULTANLIĞI
Binbir Gece Masallar Ülkesi

Sinbad efsanesinin doğduğu topraklar ve Binbir Gece Masallarını andıran bir sultanlık.. Kumların Atlantisi Ubar.. Issız Topraklar Rubülhali.. Vahibe Çölü’nde kamp geceleri.. Eski zamanların korsanlar sahili Sur.. UNESCO mirası Sığla Toprakları.. Hacer Dağı.. Birkat el Mauz'un muz fidanlıkları.. Al Hamra’nın çamurdan evleri.. Hürmüz prenslerinin gözdesi Qalhat.. Çöl vahası Aflaj Kanalları.. Zamanın durduğu Rustak ve Maskat.. Efsanevi Bahla kalesi.. Farklı bir rota farklı bir macera Umman..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
CEZAYİR SAHRASI
Deve Sırtında Büyük Sahra Kervanı (Tuaregler ile Gerçek Çöl Kervanı)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA tur operatörlerinin nadiren düzenlediği ve dünyada çok ender gerçekleştirilen Cezayir Sahrasına destansı bir serüven.. Dünyanın en büyük çölü Büyük Sahra’nın derinliklerine deve üstünde gerçek bir kervan yolculuğu.. Yer ve yön kavramlarının kaybolduğu uçsuz bucaksız boşlukta bir hafta.. Çölün mavi insanları Tuaregler.. Derin bir sessizlik ve yıldızlar altında çöl çadırlarında konaklama.. Her köşesinde ayrı bir heyecan her kum tanesinde macera dolu büyülü rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LAPONYA
Finlandiya Lapland (Buz Kıran Gemisi Arktik Safarisi ve Igloo Konaklaması)

Kuzey Finlandiya’nın karla kaplı tabiatı ve Arktik yaşam.. Kemi Buz Kıran Gemisi ile nefes kesen kutup macerası.. Karlı patikalarda Ren geyiği kızakları ve bembeyaz ormanlarda husky safarileri.. Noel Baba’nın köyü Santa Claus.. Kar motorları ile Kuzey Işıkları.. Şamanik ritüeller ve Sami kültürü.. Ounasvaara’nın ahşap kulübelerinde geleneksel Kota Gecesi.. Buz otelde deniz kenarı İgloo konaklaması.. Fin usulü odun ateşinde tütsülenmiş somon ve Laponya’ya özgü ünlü Ren Geyiği yahnisi.. Rovaniemi’den Kemi’ye Finlandiya Lapland..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LA SCALA'DA OPERA
Milano'da Kültür ve Sanat (17.Yüzyıl Tarihli Mekanda La Scala Gala Yemeği)

Dünyanın en prestijli sahnelerinden La Scala’da Rossi’nin destansı operası William Tell.. 17.yüzyıldan günümüze Milano’lu entelektüelleri ağırlayan La Scala mimarının eliyle yaratılmış tarihi barok restoranda La Scala sonrası geleneksel gala yemeği.. Operanın altın dönemine yolculuk. Kutsal Meryem Ana Manastırı ve Leonardo Da Vinci’nin efsanevi Son Akşam Yemeği freski.. Brera Sarayı ve Rafael’in ölümsüz tablosu Meryem’in Düğünü.. Bagatti Valsecch Müzesi.. Como gölü ve deniz mutfağı.. La Scala ve İtalyan Rönesansı..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ÖZLEM GÜRSES ile NAZIM HİKMET TRENİ (MATİLDA TRAVEL ÖZEL SEFERİ)
Mavi Gözlü Devin İzinde Rusya'da Beyaz Geceler

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA MATİLDA TRAVEL özel seferiyle Leningrad’dan Moskova’ya Nazım Hikmet Treni ve gazeteci-haber sunucusu ÖZLEM GÜRSES eşliğinde Nazım Hikmet Galası.. Mavi gözlü devin izinde Rusya’da beyaz geceler.. Sadece bize özel galada Rus müzisyenlerden Nazım konseri ve votka tadımları.. Novodeviçi’de anma töreni.. Tolstoy’un Anna Karenina’yı yazdığı Yasnaya Polyana.. Yar Restoran’da çarlık gurmesi.. Belgesel tadında demir serüven, leylak ve tomurcuk kokulu bir edebiyat dokuması..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BAŞTAN BAŞA İSKOÇYA
Cesur Yürek'in İzinde (15.Yüzyıl İskoç Şatosunda Konaklama)

15.yüzyıl İskoç şatosunda konaklama ve İskoç Rehberler Odası Onur Üyesi ve Kokartlı Viski Gurmesi rehberimiz ile baştan başa İskoçya keşfi.. Gayda, viski ve geleneksel danslar.. Yerel inançlar ve kahramanlar.. Anglo-Sakson kültürü.. Loch Ness Gölü efsanesi.. Cesur Yürek William Wallece’ın izinde Stirling.. Single malt viski tadımı.. Tüylü İskoç ineklerinin süslediği Cairgorms tepeleri ve Dağlık İskoçya.. Estetik Viktorya yapıları.. Doğanın mimariyle buluştuğu sanatın tarihle raks ettiği pastoral bir senfoni İskoçya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
RODOS YEL DEĞİRMENİ KONAKLAMASI
Sadece Size Özel Yel Değirmeninde Geceler ve Romantik Rodos

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ile Rodos’ta yel değirmeni konaklaması.. Masmavi bir deniz kıyısında SADECE SİZE ÖZEL tarihi yel değirmeni gecelemesi ve SADECE SİZE ÖZEL Rodos kumsalında Yunan adaları keyfi.. 15.yüzyıla uzanan hikayelerle konaklama.. 360 derece deniz manzarasıyla geceler ve gündüzler.. SADECE SİZE ÖZEL BİR AŞÇI ve SADECE SİZE ÖZEL BİR KÂHYA.. YİNE SADECE SİZE ÖZEL müzisyenler ile Yunan ezgileri.. Bambaşka duygular hissettirecek bambaşka bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İNKA YOLU
İnkalar'ın İzinde Machu Picchu'ya Yürümek

Tarihin en gizemli uygarlıklarından İnkalar’ın And dağları tepelerinde bıraktığı izler ve Antik İnka Yolu üzerinden Machu Picchu’ya yürünecek nefes kesen bir macera.. Kutsal Vadi, sisli dağ köyleri, bulutlu geçitler, kara yosunlu ormanlar ve tarihi harabeler arasında uzanan mistik patikalar.. Medeniyetten uzak ıssız zirvelerde Peru yerlileriyle buluşma. SADECE MATİLDA İLE ÖZEL BİR DENEYİM: şafak vakti orman yolundan tırmanış ve Machu Picchu’da gün doğumu.. Sırlarla dolu İnka Yolu’nda adım adım yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BENİM ADIM ALASKA
Vahşi Alaska (Vahşi Yaşam Ekspresi ve Boz Ayı Safarileri)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA özel uçaklarla Lake Clark ve Neacola Dağları’nın uzun çimenleri arasında Alaska boz ayılarını gökyüzünden seyir.. Alaska Eskimolarının atası Nine Olga Ezi.. Vahşi yaşam ekspresiyle yolculuk.. Efsanevi Matanuska Buzulu.. Katamaran ile katil balinanın izinde Kenai fiyortları.. Alutiiq veya Sugpiaq yerlileri.. Seward kayalıklarına kano safarisi.. Alyeska Dağı.. Anchorage’nin saklı incileri.. Alaska kurtlarından bizonlara belgesel tadında Vahşi Alaska..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
GELİBOLU ve GÖKÇEADA
Gelibolu'da Çanakkale Şavaşının İzleri ve Saklı Koylarıyla Gökçeada

I. Dünya Harbi’nin en kanlı muharebelerinin yaşandığı Gelibolu ve tarihi kahramanlıklarla dolu destansı Çanakkale şehitliği.. Uzman Gelibolu rehberi ile SADECE MATİLDA gezginlerine özel orijinal savaş kronolojisi rotası.. Kilitbahir Kalesi, Anzak Koyu, Conk Bayırı ve Seddülbahir.. Kuzey ve güney siperlerinde tarihe yolculuk.. Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer ve savaşı beklediği Bigalı köyü.. Saklı koylarıyla Gökçeada.. Eski Rum köyleri ve özel tekne ile keşif gezileri.. Peynir Kayalıkları, Tuz gölü, Laz Koyu ve Marmaros..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İSTANBUL'DA ZEN (GÜN DOĞUMU ve GÜN BATIMINDA YOGA) İstanbul'da Zen Budizm'i ve Yoga Meditasyon Kampı
BURCU KARAKULAK ile İstanbul’da Zen Budizm’i.. Gün doğumundan gün batımına meditasyon ve yoga.. 6.yüzyıla dayanan bir felsefe, varoluşa yaklaşma ve bir yaşama sanatı.. Şehirden doğaya mistik yolculuk.. Asya’daki Leh Polonezköy ve İstanbul’un en sakin en sessiz köşeleri.. Ahşap bungalov evlerde konaklama.. Zen taşlarının sihirli öyküsü.. Semboller, tütsüler, ritüeller ve çiçekli bahçeler.. Doğayla iç içe huzur ve dinginlik.. Bir yaşama sanatı Zen ve İstanbul’da ruhani yenilenme..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SAKLI KARADENİZ
Kuzeyin Diğer Yüzü (Karaelmas Ekspresiyle Yenice Ormanları ve Safranbolu)

Her mevsim ayrı güzel bir tabiatın renkleri.. İnci kumsallar, saklı vadiler ve kanyonlar.. Tarihi Safranbolu Evlerinde ve Kastamonu Konaklarında geceleme.. Candaroğulları, Danişment, Osmanlı, Ceneviz ve antik Roma’nın izleri.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA Karaelmas Ekspresi ile Safranbolu’ya Yolculuk ve SADECE MATİLDA gezginleri için ÖZEL İZİNLE Zonguldak Taşkömürü Madenlerinde gezi.. Güzelcehisar Lav Sütunları keşfi.. Cide’den Amasra’ya, Taköprü’den Yedigöller’e Kuzey’in diğer yüzü ve sıra dışı bir serüven..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MASAİ MARA'DA BÜYÜK GÖÇ
Büyük Göç Zamanı Kenya ve Benim Afrika'm (Madaraka Ekspresiyle Mombasa)

SADECE MATİLDA’DA BBC Vahşi Yaşam partneriyle Masai Mara’da büyük göç ve Madaraka ekspresiyle Mombasa.. Dünyanın en muhteşem doğa şovu.. Belgesellerde izlediğimiz vahşi yaşamın içine gerçek bir yolculuk.. Uçsuz bucaksız otlaklar, antilop sürüleri, aslanlar ve dört nala zebralar.. Büyük beşlinin izinde safariler.. Afrika’nın en meşhur kabilesi Masailer ile buluşma.. Savaşçılar, gelenekler ve ritüeller.. Diani ve mercan adası kumsalları.. Masai Mara’dan Mombasa’ya göç zamanı Kenya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
GİZEMLİ ÇİN
Geçmişten Günümüze Çin (Geleneksel Kang Konaklaması ve Çin Gurmesi)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Çin’in son imparatorluk ailesinin avlulu kang odalarında konaklama ve pandantif kapılar ardındaki antik mobilyalar arasında kendimizi Çin hanedanlığında hissedeceğimiz bir deneyim.. Zamanın durduğu kent Pingyao.. Kuzey Dağı ve Hengshan Manastırı.. Esrarengiz Yungang mağaraları.. Ölümsüz taş ordu Terracota Heykelleri.. Su kasabaları, hutong mahalleler, çay seremonileri, gurmeler ve masal bahçeler.. Taoizm ve Konfüçyüsçülük.. Çin Seddi’nden Şangay’a gizemli Çin..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KLASİK ANTARKTİKA
Ana Karada Bir Hafta (Antarctic Airways Özel Uçuşu ile Anakaraya İniş)

ANTARCTICA21 Türkiye Tek Yetkili Satış Temsilcisi MATİLDA TRAVEL ile Antarktika’da bir hafta.. Magellan Boğazı kıyısındaki ANTARCTICA21 kaşifler evi ve dünya kaşifleriyle buluşma.. Sıra dışı bir uçuş: Antarctic Air ile King George.. Uzman kutup rehberleriyle kara keşifleri ve Antarktik yaşamın izinde çarpıcı sunumlar.. Gerlache boğazından Penola geçidine kristal yolculuk.. Fiyortlarda kayaking.. Doğanın mucizesi Antarktik dağları eteğinde kar yürüyüşü snowshoe.. Doya doya Antarktika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
YAKUTİSTAN
Dünyanın En Soğuk Yolculuğu (-72°C’de Seyahat)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA dünyanın en soğuk yolculuğu ve -72°C derecede Yakutistan.. Sıra dışı bir bir keşif, sınırları zorlayan bir seyahat.. Dünyanın en soğuk köyü Oymyakon ve akıllara durgunluk veren buz deneyimleri.. Yakut Türkleriyle konaklama.. Chochur Muran’da gurme.. Soğuk Kutup ve gök tanrıcı Yakutların kış tanrısı Gış Kağan.. Indigirka nehrinde yüzme.. Saka köyleri ve gizemli Türk mitolojisi.. Poslar içinde Ren geyiği safarileri.. Yakut atları.. Gulag ve Stalin’in Kemikler Yolu.. Kış zamanı donmuş krallık..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İSTANBUL'DA ZEN (GÜN DOĞUMU ve GÜN BATIMINDA YOGA)
İstanbul'da Zen Budizm'i ve Yoga Meditasyon Kampı

BURCU KARAKULAK ile İstanbul’da Zen Budizm’i.. Gün doğumundan gün batımına meditasyon ve yoga.. 6.yüzyıla dayanan bir felsefe, varoluşa yaklaşma ve bir yaşama sanatı.. Şehirden doğaya mistik yolculuk.. Asya’daki Leh Polonezköy ve İstanbul’un en sakin en sessiz köşeleri.. Ahşap bungalov evlerde konaklama.. Zen taşlarının sihirli öyküsü.. Semboller, tütsüler, ritüeller ve çiçekli bahçeler.. Doğayla iç içe huzur ve dinginlik.. Bir yaşama sanatı Zen ve İstanbul’da ruhani yenilenme..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ANTİLLER
Küba & Jamaika & Turks ve Caicos Adaları & Britanya Denizaşırı Toprakları

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da Antiller ve Kuzey Atlantik uçuşlarıyla Trans-Karayip.. Küba, Jamaika ve Turks & Caicos adalarını TÜRKİYE’DEN İLK DEFA SADACE MATİLDA gezginleri için bir araya getiren destansı bir keşif.. Kruvaziyer durakları ile değil Trans-Karayip uçuşlarıyla yeryüzü cenneti adalarda günler ve geceler.. Bob Marley’in Jamaika’sı ve Che Guevara’nın Küba’sı.. Reggae, Ça Ça ve Rumba.. At sırtında Küba puro çiftlikleri.. Dünyanın bir ucunda Türk adında Turcs & Caicos..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KARAYİPLER'DE BİR HAFTA
Bahamalar'a Yolculuk

Dünyanın öteki ucu Karayip Adaları ve Atlas Okyanusu’nun cennet köşeleri.. Baharat kokularının sardığı kolonyal mimariler.. Beyaz sahiller, palmiyeli plajlar, enfes kokteyller, reggae müziği, ritim ve dans.. Bahamalar’ın yüzen kabanaları ve mercan kayalıkları.. Huzur, özgürlük ve festivaller.. Bakir koyların zümrüt sularında deniz, kum ve güneş.. Hızlı sürat botlarıyla Miami Vice.. Renkli kültürler, topik meyveler ve ilginç gelenekler.. Baş döndüren bir doğanın sonsuz maviliğinde yolculuk ve seyir defterimize tropik anılar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
NAMİBYA ve KALAHARİ ÇÖLÜ
Himba ve Buşmanlar'ın İzinde Issız Namibya

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kalahari’nin çöl avcıları Buşmanlar ile buluşma.. Efsanevi Tanrılar Çıldırmış Olmalı filminin gerçek insanları.. Afrika savanalarının en sevilen ulusal parkı Etosha ve Afrika büyük beşlisi.. Egzotik ıssızlık büyülü kızıllık.. Dünyanın en ilginç kabilesi Himbalar.. Karmaşık saç stilli kadınlar, kırmızı aşı boyasına bürünmüş erkekler.. Modern dünyadan uzakta Opuwo.. Yeryüzünün en büyük göktaşı Hoba Meteoridi.. Namibya ve dünyanın en eski çölü Kalahari’nin öyküsü..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SIRA DIŞI BENELUX
Belçika-Hollanda-Lüksemburg (Şatolarda Konaklama & Michelin Gurme)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA tüm Benelux ülkelerini şatolarda konaklayarak keşif.. 17.yüzyıl Hollanda yel değirmeninin Michelin sofrasında ve tarihi Flaman gastronomi mekanında tadı damaklarda kalacak gurme yemekler.. Kanallar boyu Amsterdam.. Ortaçağ şaheseri Brugge.. Lüksemburg ve Dük William’da gastro bistro.. Sanat dolu sokaklar ve antika dükkanları.. Bitmek bilmeyen renkli gece hayatı.. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’u bir araya getiren tarihi üçgen Benelux..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
EGZOTİK PUGLİA
İtalya'da Çizmenin Topuğu (Trulli Evlerinde Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Trulli evlerinde konaklama ve pagan sembolleriyle süslü koni çatıların altında mistik İtalya.. Eşi benzeri olmayan bir mimari, gelenekler ve ritüeller.. Adriyatik kıyısında Puglia deniz ürünleri gurmesi. Focaccia kokulu Altamura.. Carlo Levi’nin izinde taştan dünya Matera.. Itria Vadisi’nin balkonu Locorotondo.. Sarı Labirent Şehir Lecce.. Doğal ve sakin Bari.. Puglia’nın saklı bahçesi Ostuni.. Yeryüzü cenneti Polignano A Mare.. İtalya’da çizmenin topuğu Egzotik Puglia..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İSKOÇYA KELT GURMESİ
Gurme İskoçya (Tom Kitchin'den Kelt Kalelerine Sofralar)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile İskoçya’da Kelt gurmesi.. 15.yüzyıl İskoç şatosunda konaklama ve İskoç Rehberler Odası Onur Üyesi ve Kokartlı Viski Gurmesi ile Kelt kabilelerinden viski mahzenlerine uzanan gastronomi keşfi.. Kelt kalelerinde sofralar ve ikonik tatlar.. Efsanevi İskoç şef Tom Kitchin’in Michelin yıldızlı restoranında Kuzey denizinden unutulmayacak lezzetler.. Dağlık İskoçya mutfağı.. Gayda ezgileriyle geleneksel İskoç gecesi.. Ortaçağ mimarisi, büyülü bir doğa ve İskoçya’da rafine bir gurme deneyimi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ALASKA'DA KIŞ ve KUZEY IŞIKLARI
Kuzey Işıkları Altında Alaska Son Sınır (Dallas Seavey ile Husky Safarisi)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Alaska’nın efsanevi şampiyonu Dallas Seavey ile karlı tayga ormanlarında Alaska kurtları safarisi.. Dallas Seavey ve son şampiyon husky kurtlarıyla karla kaplı huş ve ladin ağaçları arasında kızak turu.. Her gece farklı kuzey ışıkları resitali.. Baş döndüren bir yolculuk Alaska Vahşi Yaşam Ekspresi.. Kuzey Kutup Dairesi üzerinde uçuş ve Yukon nehri vadisinden Brooks sıradağlarına Trans-Alaska.. Chena kaplıcaları.. Kuzey Işıkları altında Alaska Son Sınır..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ANTİK MISIR ve NİL VADİSİ
Mısır Bilimci Perihan Sadıkoğlu Danışmanlığında Antik Mısır ve Ni Nehri

Dünyanın en eski ve en görkemli uygarlığının izleri.. Gizemli firavun mezarları ve sırlarla dolu tapınaklar.. Efsanevi Giza piramitleri.. Nübyeliler’den Kıptiler’e antik kavimler.. Nil Nehri’nde dört gece.. Luxor’dan Edfu’ya Krallar Vadisi.. At arabalarıyla Horus Tapınağı.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ Mısır sufilerinin izinde El Moez ve sema ritüelleri.. Rengarenk Nübye köyü ve çalgı çengi.. Mısır’ın deniz kızı İskenderiye.. Memfis ve ilk piramit Sakkara.. Mısır bilimci Perihan Sadıkoğlu’nun danışmanlığında Antik Mısır ve Nil Nehri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
GÜNEY KUTUP DAİRESİ ve ANTARKTİKA
Dünyanın Dibine Yolculuk (Antarctic Airways Özel Uçuşu ile Anakaraya İniş)

ANTARCTICA21 Türkiye Tek Yetkili Satış Temsilcisi MATİLDA TRAVEL ile bir kez deneyimlenebilecek sıra dışı bir seyahat Güney Kutup Dairesi.. Keşif gemisiyle gizemli buzullar atlası.. 24 saat gündüzü 24 saat geceyi yaşamak.. Pasifik-Atlantik Çanağından Antarktika’ya yerkürenin en sıra dışı rotası.. Zodyak botlar ile Güney kutbunun erişilemeyen bölgeleri.. Buzlu fiyortlar ve görkemli buzdağları.. Güney Sheetland.. Uzman keşif ekibi ile Antarktika ana kara yürüyüşleri.. Sınırları zorlayan efsane yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
SÖĞÜT ve DOMANİÇ
Osmanlı'nın Doğuşu (Ertuğrul Gazi'nin İzinde)

Beylikten bir imparatorluğa dönüşen Osmanlı’nın doğduğu topraklar ve Kayı boyunun diriliş öyküsü.. Ertuğrul Gazi’den Osman Gazi’ye Söğüt ve Domaniç Yaylaları.. Toy meclislerinin ve göç yollarının mekanları.. Tarihe yön verecek bir padişahın anıt beşiği: Mızık Çamı.. Domaniç ormanlarında oba yolu yürüyüşü.. Hayme Ana Türbesi.. Osmanlı’nın Manevi Bânisi Şeyh Edebali Dergahı.. Beyliğin başkentinden Devletin başkentine: Bilecik ve Bursa.. Germiyan Sokağı ve Çini Müzesi.. Yerel lezzetler ve Kütahya kaplıcalarında bir gün..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
NEYLE MEY MEYLE NEY (TARİHİ ŞARAP EVİNDE NEYZENLE MEY)
Sufi Sanatkar İle İstanbul'da Oryantalizm

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ 19.yüzyıl şarap evinde SADECE MATİLDA GEZGİNLERİNE ÖZEL neyzenle şarap.. Osmanlı saraylarından günümüze Oryantalist Resim Koleksiyonu ve üç yüz yıllık bir sanat yolu.. Galata Mevlevihanesi ve Horasan’dan Anadolu’ya sufizm.. Mistik İran tasavvufu.. Pera’da Pers gurmesi: Kabâb-e Barg (Berg Kebabı), Safranlı Pilav ve Fesencan.. Manastır Süryani Şarabı.. Neyzen Tevfik’in izinde hiciv ve hikaye.. Sufi sanatkar ile İstanbul’da oryantalizm ve Mezopotamya'nın binlerce yıllık iki geleneği mey ve ney..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ATALAR DİYARI KIRGIZİSTAN
Tanrı Dağları'ndan Balasagun'a Manas Destanı

Hanlıklar, kağanlar, kahramanlar ve destanlar.. Uygurlar’dan Karahanlılar’a eski Türk tarihi.. Bozkırlarda Tanrı dağının son efendileri.. Kartal avı, keçe çadırları, kımız ve at üstünde okçuluk.. Kırgız göçebeleri, yurtlar ve gelenekler.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ÖZEL ETKİNLİĞİYLE ünlü yazar Cengiz Aytmatov’un oğlu ile tanışma ve çay sohbeti.. Oba ateşi etrafında Manas destanı.. Tadı damakta Orta Asya gurmesi.. Dağ göllerinden sarp vadilere atalar diyarı Kırgızistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
TİBET'TE YEDİ GÜN
Tanrılar Ülkesi Tibet ve Batı Çin (Everest'te Bir Gece)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da Tibet ve Batı Çin’i bir araya getiren kült bir keşif.. Dünyanın en yüksek tapınakları ve en eski manastırları.. Kırmızı cüppeli Budist keşişler, törenler ve ayinler.. Güneş Şehri Lhasa.. Dalay Lama’nın izinde Potala ve Norbulingka.. Tibet yörüklerinin kutsal mabedi Jokhang.. Yaşayan ortaçağ krallığı Shigatse.. Everest’te gün batımı ve gün doğumu.. Çin pandalarıyla buluşma.. Dünyanın en büyük Buda heykeli Leshan anıtı.. Yasaklı ülkenin kapılarını aralayan efsane bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KIYI KIYI KARADENİZ
Geldum Gördum Gezdum Yedum

Diyojen’in şehri Sinop ve mutluluğun kol gezdiği sokaklar.. Antik surlar üzerinden balıkçı teknelerinin süzüldüğü pitoresk manzaralar.. Nefes kesen deneyim: Türkiye’nin tek fiyordu Hamsilos Koyu’nda SADECE MATİLDA gezginlerine özel tekne turu.. Ferhat ile Şirin’in öyküsü.. Türkiye’nin en kuzey noktası İnceburun.. Şehzadeler şehri Amasya.. Sezar’ın Veni, Vidi, Vici (Geldim, Gördüm, Yendim) dediği Zile Kalesi.. Benzersiz bir masal diyarı Yason Burnu ve Altın Post efsanesi.. Kıyı kıyı Karadeniz’in inci kentleri ve leziz yemekleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İSKOÇYA'DA DENİZ FENERİ KONAKLAMASI
Vira Vira İskoçya & İrlanda

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile İskoçya’da deniz feneri konaklaması.. Dünyaca ünlü Define Adası romanının yazarı Robert Louis Stevenson’un büyükbabası tarafından 1815’te inşa edilen efsane fenerde hikayelerle geceleme.. Highland Midillisi ile zümrüt yeşili Güney İskoçya yaylaları.. Keşfedilmemiş Dumfries ve Galloway.. İskoçya’nın en batısından İrlanda’nın en doğusuna nefes kesen manzaralar.. Günü birlik İrlanda yolculuğu.. Belfast’ta Titanik’in doğuşu.. Kuzey esintileriyle baş döndüren Vira Vira İskoçya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MİSTİK PERU ve KOLOMBİYA
Machu Picchu'dan Nazca Çizgileri'ne Kutsal İnka Toprakları ve Kolombiya

Festivalleri, gizemleri ve yüzyıllardır süren gelenekleriyle baş döndüren ülke Peru.. Güney Amerika’nın en büyük kum tepeleri ve gözyaşlarından doğan mucize Huacachina.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA palmiye ağaçlarıyla kaplı yemyeşil Ica vahasında konaklama.. Özel planör uçaklarla Nazca Çizgileri ve antik dev figürlerin öyküsü.. Asırlarca bulunamayan dünya harikası Machu Picchu.. Cam tavanlı trenle Kutsal Vadi.. Sürat botlarıyla Ballestas Adaları.. Mistik İnka toprakları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KARLAR ALTINDA TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ (MATİLDA ÖZEL SEFERİ)
Kızıl Yıldızlı Gerçek Tren Gerçek Sibirya

TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ MATİLDA TRAVEL ÖZEL SEFERİ İLE kış zamanı gerçek bir Sibirya deneyimi.. Yeni yıl ve kış boyunca Baykal Gölü kıyısında şale keyfi.. Dünyanın üçte birini keşfedeceğimiz unutulmaz bir seyahat.. Sibirya kurtları ile donmuş sularda kızak macerası.. Saklı Sovyet tarihi ve Çarlık Rusya’nın izleri.. Uçsuz bucaksız stepler, Yenisey Nehri ve ahşap evlerle süslü kasabalar.. Karlar arasından geçen gerçek kızıl yıldızlı ekspres.. Rusya’dan Tataristan’a, Ural dağlarından donmuş Baykal gölüne destansı yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
VENEDİK KARNAVALI ve MASKELİ BALO
Karnaval Kostümleri ile Venedik ve Dandolo Sarayı'nda Balo

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ile size özel hazırlanacak Venedik kostümleriyle Dandolo Sarayı’nda maskeli balo ve Venedik karnavalı.. Tarihi şölene 17.yüzyıl kostümleriyle katılım.. Casanova’nın müdavimi Venedik’in ilk Ridotto’sunda kostümlerimizle ağırlanma, klasik müzik, opera ve tiyatro.. 18.yüzyıl gösterişli karnavallarının kalbi olan balo salonunda akşam yemekli gala gecesi ve Venedik’te gerçek bir zaman yolculuğu.. Bir kez yaşanabilecek sıra dışı bir deneyim fantastik bir festival..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ALP TRENİ İLE İSVİÇRE ALPLERİ
Heidi'nin Köyleri ve İsviçre Göller Bölgesi (Kütükten Dağ Evlerinde Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA Alp Treni & Buzul Ekspresi ile İsviçre Alpleri.. Nefes kesen vadiler, baş döndüren zirveler.. Milka ineklerinin süslediği çayırlar ve Heidi’nin köyleri.. Kartpostallık Alp kasabası Grindelwald’da konaklama ve Alp mutfağından İsviçre gurmesi.. İsviçre Göller Bölgesi ve Alp kavşağı Luzern.. Alplerin saklı incisi St. Gallen ve UNESCO Mirası Aziz Gall Manastırı.. Şarlman’ın izinde Zürih.. Maienfeld ve Heidin’in evi.. Bahar mevsiminde İsviçre Alpleri’ne rüya gibi bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KENYA'DA ZÜRAFALARLA KONAKLAMA
Nairobi Ulusal Parkı'nda Zürafa Malikanesi

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Kenya’da zürafalarla konaklama.. Nairobi Ulusal Parkının en ikonik yapısı Zürafa Malikanesi’nde geceleme.. Nesli tükenmekte olan Rothschild zürafalarıyla uyanıp birlikte kahvaltı.. 1994 yapımı dünyaca ünlü Aslan Kral (Lion King) filminin safari rehberi ve profesyonel fotoğrafçısı Robert Carr-Hartley ile Masai Mara ve Aslan Kral’ın gerçek mekanları.. Sıcak hava balonlarıyla gökyüzünden Kenya.. Büyük beşlinin izinde safariler.. Afrika’da sıra dışı bir deneyim dünyanın en konsept oteli..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BASK ÜLKESİ
Rota Kuzey İspanya

Avrupa’nın en eski ırklarından Bask kültürünün izleri.. Farklı bir kültür farklı bir yaşam.. Eski çağ kasabaları ve sevimli balıkçı limanları.. Tito Bustillo ve dünyanın en iyi tarih öncesi mağara resimleri.. Pablo Picasso’nun izinde Guernica.. Gurme başkent San Sebastian.. Pamplona ve San Fermin Boğa Festivali sokakları.. Bask tarihine adanan müze San Telmo.. UNESCO mirası La Rioja şarap bağları.. Asador restoranda lezzetler.. Santillana del Mar.. Atlantik kıyısında Ribadesella ve pastoral Potes.. Sıra dışı İspanya Bask ülkesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KAMÇATKA
Pasifik'in Ateş Çemberi

Pasifik’in ateş çemberi Kamçatka ve üç yüz volkanlı diyara nefes kesen bir keşif.. Özel helikopter ile Kurile kıyılarında Kamçatka ayıları safarisi.. Yanardağ dumanının volkanik gürültülere karıştığı Avacha volkanı zirvesi.. Bystraya nehrinde sakin rafting ve kral somon avı.. Gayzerler vadisi.. Özel tekne ile Rus koyu ve Üç Kardeş Kayalıkları.. Starichkov adasında deniz aslanları ve katil Orca balinaları.. Kamçatka şamanları Koryaklar.. Ksudach krateri.. Khodutka kaplıcaları.. Kamçatka Yarımadası ve Asya’nın külleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SAKURA ve KOYO ZAMANI GELENEKSEL JAPONYA
Eskiyle Yeninin Arasında (Budist Tapınağında Konaklama ve Şafak Ayini)

“TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Samuray Vadisi Budist tapınağında konaklama ve Kuonji’de şafak ayini.. Ryokan odalarda geceleme.. Kyoto’da Kimono merasimi ve kimonolarımız ile çay seremonisi.. Gion sokaklarında Geyşaların takunya sesleri.. Huzurlu Ejderha’nın Tapınağı Ryoan-Ji ve Zen bahçelerinde 15 kaya gizemi.. Tüyler ürperten intihar ormanı Aokigahara.. Bambu patikaları.. Efsane gurmeler: sıcak taşta Wagyu bifteği, sumolarla yemek, Miyajima adasında istiridye ve sake..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BASK TATLARI
Kuzey İspanya Lezzetleri (Michelin Şefler ve Ödüllü Restoranlar)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Bask gurmesinin Michelin şeflerinden seçme menüler ve ödüllü mekanlarda yemek yolculuğu.. Binlerce yıllık geleneklerin modern zamanla harmanlandığı özgün Kuzey İspanya mutfağı.. Atlantik okyanusundan enfes deniz mahsulleri.. Pireneler’den köy pazarlarına taşınan lezzetler.. Birbiriyle yarışan renkli tapas barları ve şaşırtıcı erkek yemek kulüpleri.. Asador’da et keyfi.. San Sebastian’dan Pamplona’ya, Bilbao’dan La Rioja'ya Kuzey İspanya gurmesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
GİZEMLİ FAS
Egzotik Akdeniz Mistik Afrika (Riad Konaklaması ve Fas Gurmesi)

Marakeş’in otantik riad evlerinde konaklama.. Oryantal bir atmosferde romantizm ve tarihi bir estetik.. Fas gurmesi: Harira, Tajin, Chermoula balık ve Argan yağlı Amlou.. Marakeş’te yılan oynatıcıları ve falcılar.. Dar ve gizemli sokaklar.. Yer mavi gök mavi Şafşavan.. Tamri’nin ağaç tırmanan keçileri.. Tarihi Fes tabakhaneleri.. Afrika’da Akdeniz esintisi Suvayr.. Deve sırtında Ait Ben Haddou ve berberiler.. Çölün Kapısı Ouarzazate ve Sahra Çölü kervan yolları.. Rabat’tan Meknes’e Fes’ten Kazablanka’ya gizemli Fas..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
HALİÇ'İN FENER'İ BALAT'IN RENKLERİ (KAHİN RESSAMLA BULUŞMA)
Fener & Balat & Ayvansaray & Cibali

Tarihi yarımadanın batı yakası ve eski İstanbul’un bohem semtleri.. Rengarenk konaklar ve antikacılar.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA kahin ressamla buluşma ve sanat atölyesinde esrarengiz anılar.. Ortodoks dünyasının merkezi Fener Rum Patrikhanesi.. Suya atılan haç.. Kilise, sinagog ve camilerle kültürel bir mozaik.. Haliç sandalcıları.. Mezat evleri.. Kızıl Mektep Fener Rum Lisesi.. Anemas zindanları.. Efsanevi Demir Kilise’den meşhur Cibali Karakolu’na Haliç’in Fener’i Balat’ın renkleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LÜKS ROVOS TRENİ İLE GÜNEY AFRİKA
Güney Afrika'da Tren Safari

Afrika’nın Gururu lüks Rovos Treni ile destansı Güney Afrika rotası.. Gösterişli salonlar, süslü ahşaplar, deri koltuklar, sanatsal duvar işlemeleri ve sınırsız bir hizmet.. Lüks Rovos tren yolculuğunun sofistike safari kampları ile buluştuğu efsane bir Afrika keşfi.. Gündoğumu ve gün batımı safarileriyle Afrika’nın avcıları.. Western Cape şarap bağları.. Kimberley ve Afrika elması.. Beyaz aslanın izinde Karoo.. Boulders sahili ve Afrika penguenleri.. Ümit Burnu’na yolculuk.. Cape Town’dan başlayan Afrika demir serüveni..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KAYIP ADA MADAGASKAR
Büyük Kırmızı Kıta (Tsingy Taş Ormanları ve Malgaş Gurmesi)

Gezegenin başka yerinde yaşanamayacak bir macera.. Milyonlarca yıllık jeolojik bir geçmiş ve dış dünyadan izole eşsiz bir tabiat.. Sadece Madagaskar’a özgü lemurlar ve envai çeşit endemik bitki örtüsü.. Hayata meydan okuyan Baobab ağaçları.. Esrarengiz taş ormanı Tsingy ve baş döndüren asma köprüleri.. Zebu eti ve okyanus kıyılarından deniz ürünleri.. Ahşap teknelerle Tsiribihina nehri.. Manambolo Boğazı’nda kano.. Andasibe yağmur ormanları.. Kayıp adalar esrarengiz kabileler.. Adım adım büyük kırmızı kıta Madagaskar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
MOZART PRAG YOLUNDA
Bohemya'da Bir Deha (Estates Tiyatrosu'nda Mozart Don Giovanni Operası)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Mozart’ın Prag günleri ve Mozart’ın ünlü operası Don Giovanni’yi, 1787’de Mozart'ın dünya prömiyerini bizzat yaptığı orijinal sahnede izlemenin tarifsiz keyfi.. Ünlü bestecinin ağırlandığı saraylar, köşkler ve balo salonları.. İhtişamlı yapılardan kulaklara çınlayan Mozart ezgileri.. Kral II. Rudolph’u da ağırlayan 16.yüzyıl manastır restoranda Çekya gurmesi.. Mozart’ın anılarıyla dolu mekanlar ve sanat keşifleri.. Mozart’ın Prag yolculuklarına yeniden seyahat..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
EKVADOR ve GALAPAGOS ADALARI
Ütopik Bir Tabiat Masalsı Bir Seyahat (Ekvador & Kolombiya)

Dünya’nın tam ortası Ekvador’dan dünyanın en sıra dışı coğrafyası Galapagos Adaları’na nefes kesen bir kültür ve doğa keşfi.. Güney Amerika’nın en eski başkenti Quito.. Ekvator Anıtı ve ‘0’ enlemi.. Galapagos’un ütopik tabiatı.. Volkanik adalar, dev kaplumbağalar ve ilginç deniz canlıları.. El değmemiş koylara bot safarileri.. Koruma alanlarında gözlem gezileri.. Cotopaxi Volkanı ve And dağlarının aynası Limpiopungo lagünü.. Büyük okyanusun bembeyaz kumsalları, vahşi yaşam ve Darwin’in adaları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TRANS-KANADA
Pasifik'ten Atlantik'e Kanada (Cam Kubbeli Rocky Dağları Treniyle Alberta)

Yeryüzünün en ihtişamlı dağ sıralarından Kanada Kayalıkları ve dünyanın en epik tren yolculuklarından Rocky Dağları treniyle Trans-Kanada.. Çar ormanlarıyla çevrili Louise Gölü’nün zümrüt sularında kano safarisi.. İngiliz Kolumbiyası’ndan Fraser vadisine pastoral yolculuk.. Kanyonlar arası nefes kesen spiral tüneller.. Banf milli parkı ve vahşi yaşam.. At üstünde Alberta.. Baş döndüren buzul zirveleri.. Lake Agnes teahouse.. Yaban çiçekli patikalar.. Pasifik kıyısında Vancouver.. Destansı keşif Trans-Kanada..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
MARCO POLO'NUN İSTANBUL'U
Bir Gezginin Gözünden Ortaçağ İstanbul'u (Tarihi Mekanda Ortaçağ Mezeleri)

Marco Polo’nun destansı yolculuğuna köprü olan 13. ve 14.yüzyıl İstanbul’u.. Otantik Bizans mimarisi.. Efsanelerle dolu ayazmalar, tılsımlı anıtlar ve fetih öncesi Doğu Roma’nın izleri.. Mistik çarşılar ve tarihi hanlar.. Cenevizliler’den günümüze Galata.. Pera’da bir Fransisken: Santa Maria Draperis Kilisesi.. Bizans bulvarları ve meydanları.. Kesik Burunlu İmparator Jüstinyen ve şaheseri Bazilika Sarnıcı.. Fener’den Balat’a Ortodoks tarihi.. Haliç'in Levanten semtleri.. Doğudan batıya İpek Yolu’nun sonu İstanbul..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MAVİ BEYAZ TUNUS
Kartaca'dan Roma'ya Afrika (Lüks ve Geleneksel Riad Konaklaması)

Akdeniz rüzgarlarından çöl sıcaklığına, Mağribilerden Antik Roma’ya Afrika’nın bambaşka yüzü.. Hannibal’ın öyküsü.. Sahra’ya açılan kapı Douz.. Çöl altında Matmata.. Tatavin çöl sarayları.. Ksar Hadada’nın esrarengiz evleri.. Star Wars film mekanları.. Seyyahlardan alimlere Kayravan.. Arap mistizmi.. Akdeniz mutfağı ve Berberi yemekleri.. Çöl ortasında ki Roma El Jem.. Akdeniz incisi Susa.. Bardo’nun mozaikleri.. Mavi beyaz Sidi Bou Said.. Kartaca’dan bugüne bir Afrika mirası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İSVEÇ LAPONYASI LÜKS AĞAÇ EV KONAKLAMASI
Gerçeküstü Mimari Sıra Dışı Arktik

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA'da doğanın hayal gücüyle buluştuğu efsane deneyim.. İsveç Laponyası ve lüks ağaç evler.. İllüzyonları aratmayan gerçeküstü tasarımlar.. Küp ayna ve ormanla gökyüzünün değişen yansımaları.. Safari rehberi Mikael Sorora ile ayı gözlemi, Sami çobanı Eriksson'lar ile buluşma, İsveçli gurme Eva Gunnare ile Laponya lezzetleri ve Sami sanatçısı Katarina Rimpi ile Ateş Parıltısında Kutsal Ayı Ritüeli.. Finlandiya buz kıran gemisi.. Ağaç içinde huzur, yataklarınızdan kuzey ışıkları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BİR ZAMANLAR AMERİKA
Nostaljik Doğu Amerika (New York-Philadelphia-Washington-Miami)

İhtişamlı gökdelenler, sanat müzeleri, romantik Brooklyn, uyumayan şehir New York, başkent Washington, tarihi Philadelphia, göz alıcı Miami ve hayaller ülkesi Amerika.. SADECE MATİLDA ile Broadway’de efsanevi Chicago müzikali.. Bir zamanların mafya semti Küçük İtalya mahallesinden Çin mahallesine gurme deneyimler.. Faytonla romantik Central Park ve sıra dışı bir foto safari.. Heybetli sanat mabeti Metropolitan Müzesi.. Özgürlük Anıtı’ndan ünlü film mekanlarına, Beyaz Saray’dan Miami kumsallarına Doğu Amerika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
AYNUR TATTERSALL ile SHAKESPEARE'İN KÖYLERİ
Thames Vadisi ve Cotswolds (17.Yüzyıl Cotswolds Şatosunda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA ünlü gazeteci ve yazar AYNUR TATTERSALL ile Shakespeare’in Köyleri.. Zümrüt çayırlara kurulu taş evler, bal rengi yapılar, kırsal şapeller, kaleler ve kuleler.. İngiliz seyahat yazarı Penny Hopkins ve ünlü İngiliz antikacı Steven Bruce ile buluşma.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK DEFA 17.yüzyıl Cotswolds şatosunda konaklama.. Buharlı Cotswolds Ekspresi ile Thames Vadisi.. Hüseyin Özer ile gurme.. İngiliz beş çayı.. Özgün mimari, eskimeyen güzellik ve zamana yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
HASAT ZAMANI ŞARAP KOKULU BORDEAUX
Tadı Damağında Michelin Fransa (12.Yüzyıl Dordogne Şatosunda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA 12.yüzyıl Dordogne şatosunda konaklama ve eşi benzeri olmayan bir gurme.. Cap Ferret’in ünlü kumulu Dune du Pilat ve Arcachon istiridyeleri.. Saint Emilion şarap bağları ve şatoda şarap.. Konyağın doğduğu Cognac kasabası ve konyak evleri.. Dartanyan’ın izinde Bazas.. Bergerac ve Monbazillac Kalesi.. Fransa’nın en küçük köyü Castelmoron d’Albret.. Akitanya kırsalı, Monolitik kiliseler, Neo-klasik mimariler.. Şarap kokulu Bordo ve tadı damağında Fransa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SAKLI KORE ve JEJU ADASI
Sakin Sabahlar Ülkesi (Budist Manastırında Bilgelerle Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Budist tapınağında konaklama ve bilge rahiplerle iki gün.. Göknarlar içinde inziva.. Törensel deneyimler ve mistik bir felsefe.. Üç Mücevher mabetleri.. Gaya vadisi eteklerinde Haeinsa ve Kore Tripataka kutsal yazıtları.. Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri Jeju Adası ve doğa harikaları.. Okyanus kıyısında Busan.. Çatısız Müze Gyeongju ve Bulguksa tapınakları.. Yangban (Kore aristokrasisi) köyü Yangdong.. Hwaseong Kalesi.. Sakin sabahlar ülkesi Kore..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TOGO & BENİN & GANA
Quidah Voodoo Festivali ve Büyülü Batı Afrika

Dünyayı saran Afrika büyü ritüelinin izinde Quidah Voodoo Festivali.. Sırlarla dolu ayinler, tılsımlı oyuncak bebekler, piton tapınağı, kutsal orman ve tarihi köleler yolu.. Akra kuzeyine serpilmiş zümrüt ova Shai Tepelikleri ve vahşi yaşam.. Benin’in Su İnsanları Tofini yerlileri ve kanolarla Afrika’nın en büyük göl köyü Ganvie.. Agongointo-Zoungoudo yeraltı köyü.. Togo ormanları ve Kpalime kahve çiftlikleri.. Lome fetiş pazarı.. Dahomey İmparatorluğu ve krallar şehri Abomey.. Togo-Benin-Gana hattında Büyülü Batı Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KRALİYET EKSPRESİ İLE DAĞLIK İSKOÇYA
Viski Kokulu Özgür Vadiler

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kraliyet Ekspresi ile Dağlık İskoçya’ya yolculuk.. Yemyeşil çayırların süslediği sıra dağlar ve İskoçların yüzyıllar süren özgürlük mücadelesine tanık vadiler.. Heybetli şatolar ve gizemli harabeler.. Antik Kaledonya Ormanlarında bir gün.. Kuzey’in en eski viski evini ziyaret.. Rothiemurchus Malikanesi ve Cairngorms vahşi yaşam safarileri.. Geleneksel İskoç eğlenceleri.. Kraliyet Ekspresinde Michelin Şef Tom Kitchin ile bir kez yaşanacak sıradışı bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MAMMA MİA İTALYA
Amalfi Sahilleri & Capri Adası & Napoli & Pompeii

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da destansı bir deneyim: Leonelli kumsalında ve Capri Adası’nın Deniz Feneri’nde deniz, kum, güneş ve şezlonglarımıza servis edilecek İtalyan deniz ürünleri mutfağı.. Michelin yıldızlı manastır restoranda ye, sev ve dua et.. Pompeii ve Günahlar Sarayı Villa Boscoreale.. Kartpostal tadında Amalfi sahilleri.. Roma imparatorlarının gizli cenneti Capri Adası.. Limon kokulu kasabalar ve İtalyan Gastronomi felsefesi.. İtalya’da Aman Tanrım! dedirten efsane rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ALTAYLAR
Börteçine İzinde Türk Ana Yurdu

Kutsal Dağ Altaylar ve ata yurdunun kadim bekçileri Altay Türkleri.. Sibirya’nın en ulaşılmaz noktaları.. Çulişman Vadisi ve Altın Dağlar.. Gorno Altaysk ve gizemli Altay Prensesi.. İskitlerin izinde Pazırık Kurganları.. Çin ve Tibet’ten başlayıp Moğolistan’a uzanan İpek Yolu hattında destansı Chuya karayolu.. Altay otağında Türk gırtlak müziği Hömey.. Efsanevi Şambala’nın geçiş kapısı Beluça ve Chuya ile Katun ırmakları.. Kızıl Çin, Katu Yarık ve Kurai bozkırı.. Türk ana yurduna sıra dışı bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BACH'IN ORGLARI
Bach'ın İzinde Saksonya (Thomaskirche’de Aziz John Oratoryosu 300.Yıl Galası)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Bach’ın kilisesi Thomaskirche’de, Bach’ın görev yaptığı ilk yılda yazdığı ve ilk kez 1724’te Kutsal Cuma Akşamı Yemeği’nde seslendirdiği meşhur Aziz John Oratoryosu’nun 300. Yıl Galası. Saksonya kasabaları ve Bach’ın hatıraları.. Romantik Weimar.. Eisenach’da küçük Johann.. Arnstadt ve Bach’ın orgları.. Goethe ve Schiller’in evleri.. Köthen Sarayı ve Bach’ın altın yılları.. Franz Liszt Müzesi.. Handel’in izinde Hendel.. Tanrıya adanmış bir sanat ilahi bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DÜNYANIN UCUNDA PATAGONYA
Ateş Toprakları Mavi Ülke (Los Cauquenes'de Konaklama)

Dünyanın en ıssız coğrafyalarından Patagonya ve Macellan boğazının ateş toprakları.. Jule Verne’nin izinde Dünyanın Ucundaki Fener ve Dünyanın Ucundaki Tren ile seyahat.. Kaşifler ve keşifler.. Arjantin Patagonyası’nın incisi El Calafate ve efsanevi buzul Perito Moreno.. Pumalardan kondor kartallarına Torres del Paine ve vahşi Şili Patagonya’sı.. Katamaran ile Beagle Kanalı ve Martillo adasının penguen kolonileri.. Baş döndüren yeryüzü cenneti Mirador Saltı Grande.. Dünyanın ucunda Patagonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KOLOMB'UN ADALARI
Bahamalar & Dominik Cumhuriyeti & Porto Riko

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Kolomb’un adaları.. Bahamalar’dan mavi yolculukla başlayıp Karayip uçuşlarıyla Dominik ve Porto Riko’yu buluşturan efsanevi bir deneyim.. Ortaçağdan yakınçağa seyrüsefer.. Yeni Dünya’nın ilk mabetleri.. Bahama kumsalları ve Dominik adalarında Karayip keyfi.. Tropik ormanlarda safariler, kahve çiftlikleri, kakao ve rom.. El değmemiş bereketli ada Porto Riko.. Sürat tekneleri ile Saona.. Güney Florida ve Miami.. Coğrafi Keşifler rotasında Bahamalar, Dominik ve Porto Riko..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TRANS-KAFKASYA
Ermenistan & Gürcistan (Madam Carla Serena'nın İzinde)

19.yüzyılın sıra dışı kaşifi Madam Carla Serana’nın gözünden Trans-Kafkasya.. Mavi göklere uzanan mabetler, sarp vadiler ve zümrüt çayırlar.. Kazbek dağı eteğinde Gergeti.. Dünyanın en erken şarap üreticilerinden Kakheti ve Gürcü hanedanı Chavchavadze'nin mirası Tsinandali malikanesinin labirent şarap mahzenleri.. Hor Virap Manastırı ve Ağrı Dağı’nı Ermenistan tarafından seyir.. Kafkasya’nın en büyük gölü Sevan.. Antik Roma’da eski Erivan.. Gürcü ve Ermeni mutfağı.. Yanı başımızda sıra dışı macera Trans-Kafkasya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
PERA'DA DÜNYA MUTFAKLARI (Gurme Rehber ile Ödüllü Restoranlarda)
Fransız Bistrosu - İspanyol Tapas Barı - İtalyan Restoranı - Yunan Tavernası

Dünyanın en seçkin mutfaklarından oluşan yerel lezzetleri İstanbul gezginleriyle buluşturan bir gurme yolcuğu.. Geleneksel Avrupa restoranlarını İstanbul’un tarihi yolu ‘Grande Rue de Pera’da bir araya getiren efsane bir rota.. Fransız bistrosunda sabah kahvaltısı ve kahve keyfi.. İspanyol barında sangria eşliğinde sıcak ve soğuk tapas tadımı.. İtalyan restoranında Napoli usulü odun ateşinde pizza ve Pera’nın büyülü gün batımı manzarasıyla ünlü eski Yunan tavernasında Rum mezelerinden akşam yemeği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
VAHŞİ BATI
Western Kuşağı (Kovboylar ve Kızılderili Öykücüsüyle Buluşma)

Türkiye’den ilk defa ve Sadece Matilda’da kaçırılmayacak bir vahşi batı macerası.. Unutulmaz Western filmlerin gerçek tarihi ve mekanları.. Buffalo Bill, Calamity Jane ve Vahşi Bill efsaneleri.. Ünlü Amerikalı yazarla buluşma ve vahşi batı öykücüsünden Kızılderili hikayeleri.. Altın madenleri, derin vadiler, vahşi nehir yakaları, kovboy çiftlikleri.. Rodeo gösterisi, chuck-wagon yemekler, Western geceleri.. vahşi batıda ata binmenin keyfi.. Yellowstone’dan Grand Teton’a Amerika vahşi batısı ve kovboy yolculuğu..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
PORTEKİZ KEŞİFLER ÇAĞI MANASTIRINDA KONAKLAMA
Mistik İberya

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ SADECE MATİLDA’da kralları, kraliçeleri ve ünlü kaşif Vasco da Gama’yı da ağırlamış keşifler çağından kalma 600 yıllık manastırda konaklama.. Hikayesi Meryem Ana’nın görünmesine dayanan Avrupa'nın en efsanevi yapısında geceler.. 15.yüzyıl Portekiz monarşisinin izleri.. Fado müzisyenleriyle romantik manastır yemekleri.. Evora ve karamel renkli evler.. Setubal’ın mantar meşeleri ve yıllanmış şaraplar.. Çılgın mimarların düşler diyarı Sintra.. Fatima Mucizesi.. Kaşifler diyarı mistik İberya.
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
VAHŞİ ENDONEZYA
Sumatra ve Mentawai Adaları

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA vahşi Endonezya ve yağmur ormanlarının kadim bekçileri Mentawailer.. Ezoterik Doğu Hint Adaları: Sumatra ve Siberut.. Palmiye yapraklı Uma kulübelerinde konaklama.. Yüzlerce yıllık gelenekleri belgesel tadında keşif.. Zehirli oklar, dövmeli vücutlar, sivriltilen dişler, nehirde balık avı, tütünler ve totemler.. Padang’tan Bukittinggi’ye Rumah Gadang evleri ve yeryüzü cenneti Pulau Pasumpahan.. Zümrüt renkli ormanların tropikal sahillere karıştığı kayıp bir dünya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
VERONA OPERA FESTİVALİ
Verdi'nin Aida Operası ve Garda Gölü Kasabaları

Romeo ve Juliet’in romantik şehri Verona ve antik Roma arenasında geleneksel opera festivali.. Verdi’den Aida’yı dünyanın en büyük açık hava lirik tiyatrosunda izlemenin heyecanı.. İtalya’nın en büyük ve en cazibeli gölü Garda’da tekne sefası.. Alpler’in gölgesinde Riva del Garda.. Sinematik kasaba Sirmione.. Veneto’nun incisi Malcesine ve efsanevi Scaligero Şatosu.. Limon kokulu Garda köyü Limone.. Kuzey İtalya mutfağından seçme lezzetler.. Adım adım Milano.. Tarihin sanata karıştığı destansı bir şölen..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
GRÖNLAND ve İZLANDA
Arktik Keşif Yolculuğu

ULTRA LÜKS KEŞİF GEMİSİNİN SUITE KABİNLERİNDE İzlanda’dan Grönland’a Arktik keşif yolculuğu.. Grönland’ın mavi beyaz buzullarını İzlanda’nın yeşil vadileriyle buluşturan efsane rota.. Prince Christian Sound boğazını geçiş ve Kuzey Kutbunun kutsal töreni.. Viking çağına zaman yolculuğu.. İskandinav mimarileri, Eskimo gelenekleri ve Nordik kültürü.. Issız fiyortlara zodyak safarileri ve buz dağları arasında kayaking.. Balina gözlemleri ve vahşi yaşam.. Kuzey Atlantik uçuşu ve Arktika’nın ilüzyonist yansımaları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LOİRE VADİSİ ŞATOLARI
Ortaçağ Fransa'sı (Kral XIII. Louis'in Şatosunda Konaklama ve Michelin Yemek)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile gezi boyunca Fransa kralı XIII. Louis’in şatosunda konaklama.. Kralın av seferleri sonrası ziyafeti çektiği mekanda gurme ve bir başka şatonun Michelin restoranında gerçek bir derebeyi av yemeği.. Arduvaz çatılı hendekli kaleler, sarmaşıklı duvarlar, sırlı tablolar.. Da Vinci’nin mezarı ve Mona Lisa’yı tamamladığı köşk.. Ten Ten’in şatosu Cheverny.. Balzac’ın Vadideki Zambak'ı Tours.. Chambord’dan Blois’e, Amboise’den Chenonceau’ya Fransa’nın masal diyarı Loire Vadisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
UGANDA & RUANDA GORİL SAFARİSİ
Dağ Gorilleri'nden Şempanzeler'e Vahşi Afrika

Bwindi aşılmaz ormanları ve nesli tükenmekte dağ gorilleri.. Vahşi doğanın tüm çıplaklığında dev gorillerle burun buruna anlar.. Yağmur ormanları, basamaklı şelaleler, ışıltılı dağ dereleri, derin vadiler ve dik sırtlarda sıra dışı bir Afrika.. Ünlü Ayakkabı Gagası’nın izinde Mabamba Bataklığı.. Ay Dağları eteğinde Kraliçe Elizabeth av safarileri.. Lüksve romantik konaklamalar: Sazdan çatılı dağ kulübeleri, ahşap teraslı kır, göl ve orman evleri.. Kalpleri titreten macera Uganda & Ruanda ve gülümser sıcaklığıyla Vahşi Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MAHARACA EKSPRESİ
Delhi'den Racastan'a Hindistan'da Mihraceler Treni

Yakut kırmızısı eski Hint saraylarının yansıması Maharaca Ekspresi.. Dünya seyahat ödüllerini art arda alan lüks tren ile Mihraceler ülkesi Racastan.. Mavi safirli, elmas süslü masal köşkler.. Aşka adanan anıt Tac Mahal.. Hint Çölü kumları ardında toprak sarısı hisarlar.. Boyalı filler sırtında Amber Kalesi.. Babür diyarı Agra.. Pempe şehir Jaipur.. Bengal kaplanının izinde Ranthambore ve vahşi Hindistan.. Çekçekler ile eski Delhi, baharat çarşıları ve rengarenk bir kültür.. Hint misafirperverliği ile Hindistan’da Mihraceler treni..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KAYIP DÜNYA VENEZUELA
Keşfedilmeyen Güney Amerika (Waroa Kabilesiyle Buluşma)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA vahşi Venezuela.. Waroa kabilesiyle pirana avı, yağmur ormanlarında hamak konaklaması ve dünyanın en gizemli yeri Kuvars Dağı’na (Roraima) helikopter uçuşu.. Kanolarla Canaima.. Orinoco deltası ve Anakonda safarisi.. Dünyanın en yüksek çavlanı Angel Şelalesi.. El değmemiş Karayip adası Margarita’da deniz, kum ve güneş.. Baş döndüren tabiatta doğa yürüyüşleri.. Caracas ve Ciudad Bolivar.. Keşfedilmemiş bir Karayip kayıp dünya Venezuela..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TANZANYA & ZANZİBAR
Balonla Serengeti ve Zanzibar Sahilleri (Sadece 6 Kişi ve Özel Tek Jeep ile)

Balonla Serengeti savanaları ve gökyüzünden Afrika.. Gündoğumu safarileri ile uyanan vahşi hayat ve günbatımı safarileri ile Serengeti’de romantizm.. Süzülüp giden zürafalar, avlarını bekleyen yırtıcılar, otlaklara koşan impalalar.. Ernest Hemingway’in izinde Manyara Gölü ve pembe flamingo sürüleri.. Doğabilimci Dr. Leakey’i laboratuvarı ve Arkeoloji dünyasının en eski insan kalıntıları.. Olduvai Boğazı’nı geçiş.. Ngorongoro krateri.. Serengeti düzlüklerinden Zanzibar sahillerine uzanan romantik Afrika..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ENDÜLÜS TRENİ
Lüks Al Andalus Treni ile Trans-Endülüs

Avrupa’nın en ihtişamlı trenlerinden Endülüs Ekspresi ile baştan başa Endülüs.. Belle Epoque dekorlu lüks vagonlarla İspanyol romantizmi.. Büyülü Mağrib mimarisi.. Endülüs Binicilik Sanatı Akademisi’nde 18.yüzyıl ezgileriyle Endülüs atları balesi.. Her köşede Flamenko.. Şeri (sherry) şarabının doğduğu Jerez ve beyaz şarap keyfi.. Bin yıllık tarih Cadiz.. Moroların izinde Baeza.. Ubeda’da Endülüs Rönesans’ı.. El Hamra Sarayı ve Endülüs’te zarafet.. Halifeler şehri ve Kurtuba Camii.. Zil, şal ve gül ile Endülüs’te raks..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
MAHLER'İN KÖYLERİ
Avusturya ve Bavyera Alpleri (Hohensalzburg Şatosunda Yemekli Klasik Müzik)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile doğanın bestecisi Gustav Mahler’in izinde Avusturya ve Bavyera Alpleri.. Hohensalzburg şatosunda akşam yemekli VIP kategori klasik müzik konseri ve mum ışığı gecesi.. Akıllara durgunluk veren masal kasaba Hallstatt.. Mahler’e ilham olan St.Gilge.. Bavyera Alpleri ve pastoral Almanya: Berchtesgaden ve Obersalzberg kasabaları.. Königssee’den Obersee’ye tekne yolculuğu ve doğanın krallığı.. Yalçın tepelerin dağ köyleri ve sürü çanlarının sesleri.. Mahler’in notalı rotasına yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
NORMANDİYA ve BRETONYA
Monet'in Gözünden Fransa (Sarmaşıklar Şatosunda Konaklama ve Şatobiryan)

Fransa’da kültür ve tarih dokuması.. Monastik kasabalar, gotik katedraller ve eski pazar meydanları.. Gerçeküstü bir keşif Mont Saint Michel.. Medcezirlerin doğaya dönüştürdüğü tarihi yarımadalar.. Romanesk sanatın doğuşu.. Monet’in şehirleri.. Gustave Flaubert ve Modam Bovary.. Chateaubriand’nin şatosu Combourg ve şatobiryan gurmesi.. Normandiya çıkarmasının izinde Arromanches sahili.. Korsanlar kenti St.Malo.. Manş’tan Atlantik’e tarihi denizci yerleşimleri.. Normandiya’dan Bretonya’ya göz alıcı Fransa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DONMUŞ BAYKAL
Sibirya'nın Gizemi

Kış zamanı donmuş Baykal ve Sibirya’nın gizemi.. Dünyanın en derin gölünü buz tutmuş halde hovercraft araçlarla geçiş.. Sibirya kurtlarıyla taygada safari.. SADECE MATİLDA’DA mistik bir ritüel: Buryatya şaman ayini.. Esrarengiz Olkhon adası ve Sibirya efsaneleri.. Buryat köyleri ve bozkırda Türk-Moğol kültürü.. Baykal buzulları ve baş döndüren Khoboy Burnu.. Circum Baykal Tren Yolu ve tarihi Trans Sibirya hattı.. Donmuş yüzeyde kar motorları heyecanı.. Ogoi ve eski Budist gelenekleri.. Alışılmışın dışında bir Sibirya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BAVYERA BAVYERA
Almanya Romantik Yol (Bavyera Alplerinde Konaklama ve Oktoberfest)

Büyülü bir doğa ve baş döndüren bir mimari.. Geleneksel kostümleri ve meşhur biralarıyla iki asırlık Bavyera karnavalı Oktoberfest.. Av köşkleri ve zümrüt yeşili ormanlar.. Hitler’in dağ evinde Bavyera gurmesi.. Uyuyan Güzel’in masal şatosu Neuschwanstein.. Oberammergau’nun resimli evleri.. Bavyera kralının çocukluk konutu Hohenschwangau.. Pitoresk kasaba Mittenwald.. İç içe Garmisch-Partenkirchen.. Königssee’den Obersee’ye tekne yolculuğu ve doğanın krallığı.. Sıra dışı bir Almanya, Bavyera Bavyera..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KARAVANLA İZLANDA
Hipnotik Bir Özgürlük Destansı Bir Keşif

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA'DA karavanla İzlanda.. Özgürlüğün hipnotik bir coğrafya ile buluştuğu destansı bir keşif.. SİZE ÖZEL karavanla SİZE ÖZEL rotada ateş ve buz ülkesi.. Dumanı tüten volkanların eteğinde seyahat.. Her gece fiyortlarda kuzey ışıkları.. Lav arazilerinin ıssız kıvrımlarında romantik sürüşler.. Avrupa’nın en büyük buzulu Jökulsarlon.. Reynisfjara’nın kara kumları.. Husavik’te balina gözlemi.. Cazibeli kaplıca Mavi Lagün.. Bu gezegene ait olmayan ayrı bir dünya ayrı bir hikaye..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BÜYÜK SEYLAN YOLCULUĞU
Adım Adım Sri Lanka (Tarihi Çay Yolu Treni ile Nanu Oya-Ella)

Sandal ağaçları, egzotik kumsallar ve dünyaca ünlü çay tarlaları.. SADECE MATİLDA’da Efsanevi tren yolculuğu Nuwara Eliya-Ella.. Kemerli viyadükler ve zümrüt taraçalarda sari elbiseli çay toplayan köylüler.. Weligama’nın uzun bacak balıkçıları.. Yine SADECE MATİLDA’da iki sıra dışı gurme: Baharat bahçesi ve Negombo sahilinde cooking class.. Aromaterapik masajlar.. Antik başkent Anuradhapura.. Kandy ve Buda’nın dişi.. Asya leoparının izinde Yala Ulusal Parkı ve tarçın kokulu vahşi yaşam. Gözyaşı adası Sri Lanka..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
OSMAN HAMDİ BEY'İN İZİNDE İSTANBUL
Bir Arkeolog.. Bir Ressam.. Ve Bir Müzecinin İstanbul'u..

Türk müzeciliğinin kurucusu Osman Hamdi Bey'in izinde İstanbul Arkeoloji Müzesi.. Dünyada müze binası olarak tasarlanan ve kullanılan ilk on müzeden biri ve Türkiye’nin ilk müzesi.. Osman Hamdi’nin tarihi keşfi İskender Lahdi.. Ortadoğu’nun ilk yazılı anlaşması Kadeş tabletinden Hammurabi’nin yasalarına, Babil’in İştar Kapısı’ndan ünlü Romalı şair Sappho heykeline arkeolojik keşifler.. Osman Hamdi’nin paha biçilmez eseri: Kaplumbağa Terbiyecisi.. Osman Hamdi’den Picasso’ya Türkiye’nin ilk güzel sanatlar müzesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BOĞAZİÇİ'NDE KÖŞKLER ve KASIRLAR
Sultanlardan Kraliçelere Lale Devri İstanbul'u (Anadolu Kavağında Yemek Keyfi)

SADECE MATİLDA'DA Anadolu yakasını süsleyen büyülü Osmanlı sarayları ve geçmişten günümüze şehrin mücevherleri gibi parlayan tarihi köşk ve kasırlar.. Sultanları, kraliçeleri, şahları, prensesleri, dük ve düşesleri ağırlayan salonlar ve kapalı kapılar ardında saklı hikayeler.. Bir imparatoriçenin aşk yuvası: Beylerbeyi Sarayı.. Kaymak Mustafa Paşa Cami ve Lale devrinin öyküsü.. Adile Sultan Sarayı.. Dillere destan Küçüksu Kasrı.. Hidiv’den Mecidiye’ye İstanbul’un zamana direnen inci yapıları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
VAN GOGH'UN HOLLANDA'SI
Pitoresk Dutch Kasabaları (17.Yüzyıl Dutch Şatosunda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Van Gogh’un güzünden memleketi Hollanda ve pitoresk Dutch kasabaları.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK DEFA 17.yüzyıl Dutch şatosunda konaklama, 19.yüzyıl Dutch kalesinde ve 17.yüzyıl yel değirmeninde Michelin gurme.. Beyaz Köy Thorn.. Kraliyet Kulübü ödüllü Winsum.. Broek in Waterland ve grinin elli tonu.. Geleneksel kıyafetli Dutch sakinleri.. Peynir atölyeleri, balıkçı kasabaları, lale bahçeleri, kanallar ve köprüler.. Keşfedilmemiş bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TRANS-SİBİRYA EKPRESİ ve MOĞOLİSTAN (MATİLDA TRAVEL ÖZEL SEFERİ)
Ural Dağların Gölgesinde Moğolistan Bozkırı ve Sibirya Stepleri

TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ MATİLDA TRAVEL ÖZEL SEFERİ İLE dünyanın üçte birini keşfedeceğimiz unutulmaz bir seyahat.. Saklı Sovyet tarihi ve Çarlık Rusya’nın izleri.. Uçsuz bucaksız bozkır, Baykal Gölü ve Yenisey Nehri.. Ahşap evlerle süslü kasabalar ve Eski İnançlılar Köyü.. Moğolistan ve Orhun Vadisi.. Orta Asya steplerinde Moğol göçebeleriyle buluşma.. Deve sırtında Gobi Çölü.. Göktürk Yazıtları, Tonyukuk Abideleri, Bilge Kağan’dan Kül Tigin’e Orhun Kitabeleri.. Ural dağlarının gölgesinde Trans-Sibirya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
DENİZ UÇAĞIYLA DUBAİ ve ABU DABİ
Arap Yarımadası'nın İncileri

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA deniz uçağıyla Dubai ve gökyüzünden palmiye adaları.. Çölde yaratılan ihtişamı kuşbakışı keşif ve masmavi sular üzerinde bambaşka bir heyecan.. Liwa vahası.. Jumeirah’tan Abu Dabi’ye doğa harikası sahillerde deniz, kum ve güneş.. Akıllara durgunluk veren mimari.. Dubai semalarından Burj Khalifa ve Burj Al Arab.. Çöl safarileri ve Bedevi geceleri.. Alhosn Kasrı.. Kum tepeleri ve eski taş binalar.. Dubai’den Abu Dabi’ye Arap Yarımadası’nın incileri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
DALMAÇYA
Adriyatik'te Deniz, Tarih ve Yemek (Anthony Bourdain İzinde Hırvat Gurmesi)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Dalmaçya koylarında deniz, tarih ve yemek.. Ünlü gurme Anthony Bourdain’in izinde Hırvat lezzetleri.. Odun ateşinde istiridye, trüf mantarı ve şarap.. Brac Adası ve tüm gün efsane plaj Zlatni Rat.. Avrupa’nın en büyük ve en iyi korunmuş kale şehri Dubrovnik.. Dantel gibi süslü vadilerde kıvrılarak giden orman yolları.. Marco Polo ve Venedik Dükalığı’nın izleri.. Mermer sokaklar, yamaç evler ve Barok mimari.. Geçişten günümüze olduğu gibi taşınmış bir Akdeniz mozaiği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KAHVE KOKULU KOLOMBİYA
Hasat Zamanı Kolombiya Kahve Vadileri ve Cartagena'da Karayip Yolculuğu

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Kolombiya kahve vadileri ve Cartagena’da Karayip yolculuğu.. 4x4 jiplerle sisli patikalar ve mum palmiyeli ormanlar.. Geleneksel kahve çiftliğinde konaklama ve vahşi doğanın huzuru.. Pastel renkli evler ve kolonyal mimari.. Yer altında tuzdan dünya Zipaquira.. Guatavita ve El Dorado efsanesi.. Kolombiya Şamanizmi’nin izinde Altın Müzesi.. And dağları eteğinde at sürüşü.. Getsemani’nin salsa barları.. Belgesel tadında bir fincan Latin keyfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ŞAMANİK TUVA
Tuva Şamanlarıyla Vecd (Tuva Tundrasında Şaman Kampı)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Tuva tundrasında Şamanizm’e adanan rota.. Issız Tuva yurtlarında konaklama ve gece karanlığında Kam ayinleri.. Chindozyn bozkırında Tuva şamanıyla vecd.. Biy Khem ve göçebe Tuva Türkleri.. Gök tanrı töreni.. Kam otağında kişiye özel tılsımlı taşlar ritüeli.. Fallar ve kehanetler.. Kutsal Khairykan dağı eteklerinde çadır kampları ve kamp ateşiyle gerçek Şamanik trans.. Tuva gırtlak müziği Kömey ve Tuva çay seremonisi.. İki dünya arasında ezoterik Tuva..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İSKOÇYA ŞATOLARINDA KONAKLAMA
Gerçek Bir İskoç Efsanesi

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile İskoç şatolarında konaklama.. 12.yüzyılın ahşap kalelerinden 16.yüzyılın heybetli yapılarına dönüşen şatolarda geceleme.. Ortaçağın en güzel mimari örnekleri.. İhtişamını koruyan odalarda geceler ve gündüzler.. Ortaçağ festivalleri, ilginç adetler ve geleneksel İskoç oyunları.. Tüyler ürperten gizemli hikayeler ve esrarengiz döngüler.. Yemyeşil çayırlar ve masmavi enginlikler arasında masalsı bir hava.. Sayısız filme ve romana konu olan mekanlar.. Kilt, viski, gayda ve İskoçya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BONN BEETHOVEN FESTİVALİ
Beethoven'ın İzinde Ren Nehri Vadisi ve Cermen Şatoları

Avrupa’nın en seçkin müzik etkinliklerinden Bonn Beethoven Festivali ve Ren Nehri Vadisi.. Küçük Ludwig’in doğup büyüdüğü mekanlar.. Efsanevi Cermen şatoları ve bembeyaz sulara yansıyan üzüm bağları yeşili.. Beethoven Evi’nde klasik müzik konseri.. Balzac’ın Kırmızı Han’ı Andernach.. Peri masallarının kalesi Eltz.. Cochem Şatosu ve dönem kostümleriyle Şövalyeler Yemeği.. Adım adım Köln.. Beethoven ezgileri ve Kraliçe Victoria’nın deyimiyle; Ren kenarı ve ıhlamur ağaçlarının gölgesinde romantizm..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ÖZEL JET İLE MİKONOS ve SANTORİNİ
Matilda Özel Jet Seferi ile Yunan Adaları

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ MATİLDA TRAVEL ÖZEL JET SEFERİ ile Mikonos ve Santorini.. Mikonos ve Santorini semalarında uçuş ve özel terminallere erişim.. SADECE MATİLDA ÖZEL SEFERİ ile kiralan jette VIP uçuş ekibi ve benzersiz bir keyif.. Lüks ve geniş kabinde karşı Ege’ye first class bir yolculuk.. Romantik Santorini ve Bohem Mikonos.. İkonik yel değirmenleri, rengarenk küp şeker evler ve Finikia’nın şaraphaneleri.. Turkuaz deniz, ipeksi kumsallar ve Akdeniz mutfağı.. Yunan adalarına zarif ve lüks bir perspektif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
HELİKOPTER ile TRANS-HİMALAYA (MATİLDA TRAVE ÖZEL SEFERİ)
Nepal & Everest & Lukla & Namche & Katmandu Vadisi

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ MATİLDA TRAVEL ÖZEL SEFERİ helikopterle Everest, Lukla ve Namche uçuşları.. Katmandu’dan havalanıp bir gün sonra Katmandu’da son bulan nefes kesen rota: gökyüzünden Himalaya.. Yanı başımızda Everest.. Bulutlar sarmalından Namche’ye iniş.. Himalayalar’ın mucizevi insanları Şerpalar ve Şerpa evinde Namche pazar sofrası.. Budist keşişlerle manastır deneyimi.. Thanka’da Lama Reenkarnasyonu.. Sadu dervişleri, tapınaklar ve ölü yakma törenleri.. Kaşiflerin arşivinden Trans-Himalaya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
SAKLI KARAYİPLER
Panama-Kosta Rika-Nikaragua

Tropik havasıyla Panama.. Zümrüt yeşili Kosta Rika.. Duman tüten volkanlar ve Nikaragua’nın külleri.. Kahve ve kakao tarlaları.. Altın madenlerinin izinde eski sömürge şehirleri.. Okyanuslarla çevrili göller, adacıklar ve nadide doğa parçaları.. Karayip mutfağından gurme lezzetler.. Issız ada Ometepe.. Embara kabilesiyle buluşma.. Masaya yanardağına gece safarisi.. Panama Kanalı treniyle yağmur ormanları.. Bembeyaz kumsallar turkuaz lagünler.. Karayipler’in cennet köşesi ada ülkelerine sıcacık bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
SİBİRYA RAPSODİSİ
Yenisey & Hakasya & Tuva

Hakasya tundrasında konaklama ve Şuşenskaya’da Sibirya hamam klasiği banya deneyimi.. Yenisey Nehri ve Orta Asya Türkleri.. Sibirya kır gelenekleri.. Abakan coğrafyası.. Sayan dağlarının kıvrımlarında Uyuyan Savaşçı tepesi.. Uçsuz bucaksız bir bozkır.. Şaman ayinleri ve Türk gırtlak müziği Tömey.. Arkeoloji ve Etnografya keşifleri.. Beş bin yıllık kaya resimleriyle Kazanovka.. Abakan ve Krallar Vadisi.. Salbyk Yazıtları ve Şamanik kutsal kayalar.. Yenisey kıyılarından Hakasya’ya Sibirya rapsodisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BALİ ve CAVA
Antik Cennet Endonezya

Banyan ağaçları, kutsal mabetler, binlerce ada ve doğunun mistik havası.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Banyumala şelaleleri ve zümrüt havuzu.. Su Tapınağı’nda arınma ayini.. Ramayana’nın izinde Parambanan ve dünyanın en büyük Budist yapısı Borobudur.. Ahşap kanolarla Ulun Danu Bratan.... Ubud ve Ye, Dua Et, Sev film mekanları.. Aktif yanardağ Batur.. Gün batımında Tanah Lot.. Göğe asılı Uluwatu.. Tegalalang pirinç taraçaları.. Padang Padang sahili.. Cava’dan Bali’ye egzotik Endonezya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
OSMANLI İSTANBUL'U (HAREMDE GEZİ ve SARAY LEZZETLERİ)
Tarihi Yarımada ve Payitahtın Öyküsü (Osmanlı Mutfağından Lezzetler)

Asya’dan Avrupa’ya uzanan sınırları ile 16.yüzyılın en güçlü imparatorluğu Osmanlı’nın hikayesi ve son başkent İstanbul’da tarihi yapıları.. Topkapı sarayı ve Payitaht’ın öyküsü.. Bilinmeyen yönleriyle Harem’de gezi.. Ödüllü gurme restoranda Fatih Sultan Mehmet’in ‘Matbah-ı Beray-i Has’ yemeklerinden hazırlanacak özel bir öğle yemeği.. Bizans’tan Osmanlı’ya Ayasofya.. Batının ‘mavi mabedi’ Sultan Ahmet Camii. Arasta Çarşısı ve Caferağa Medresesi.. Ve adım adım İbrahim Paşa Sarayı (Türk İslam Eserleri Müzesi)..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
CERMEN TRİO
Berlin & Dresden & Leipzig (Dresden Saksonya Operası'nda Mozart Operası)

Cermen krallığı Prusya’nın efsane üçlüsü: Berlin, Dresden ve Leipzig.. Bir saray, kral ve yel değirmeni öyküsü Sanssouci ve Büyük Frederik.. Anadolu’nun Avrupa’ya mirası Bergama Müzesi.. Zeus Altarı ve Babil’in İştar Kapısı.. Elbe’nin incisi Dresden.. Zwinger Galerisi ve Rafael’in başyapıtı Sistine Madonna’sı.. Bach’ın şehri Leipzig.. Saksonya krallarının izinde Dresden Kalesi.. Cermen gurmesi.. Atlı alaylar şaheseri Frauenkirche.. Brühl terasından manzaralar.. Berlin, Dresden ve Leipzig üçgeninde Cermen Trio..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BOHEMYA
Çağlar Boyu Çekya (Aristokrat Malikanesinde Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADACE MATİLDA’DA program boyu Bohemya aristokrat malikanesinde konaklama ve sadece Çekya’nın değil Avrupa’nın en lüks şatolarından olan efsane yapıda hayalleri süsleyen gerçek bir Bohemya deneyimi.. 16.yüzyıl Bohem aristokrasisinin içinde geceler ve gündüzler.. ÖZEL İZİNLE Karlstejn şatosunun saklı mekanları.. Kral II. Rudolph’u da ağırlayan manastır restoranda Bohemya gurmesi.. Prag, Hluboka, Kutna Hora, Sedlec ve Cecky Krumlov.. Çağlar boyu Çekya ve Bohemya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
NOEL'DE VİVALDİ'NİN VENEDİK'İ
Venedik'te Noel ve Barok Köşklerde Vivaldi Konçertosu

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ile konçertonun babası kızıl rahip Vivaldi ve doğduğu şehir Venedik’te bıraktığı izler.. Noel zamanı tarihi köşkte Vivaldi konçertosu.. Barok Venedik müziğinin simgesi Aziz Maurizio Manastırı.. Venedik Noel pazarları.. Kızlar Yetimhanesi'nden Pieta’ya saklı mekanlar ve sanat müzeleri.. Venedik mutfağından seçme lezzetler.. Sakin sabahlarda gondol sefası.. Murano-Burano adaları.. Değerli hatıralarıyla Vivaldi koleksiyonu ve Noel’de sanatın mimariyle buluştuğu Venedik..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ORİENT EXPRESS SİRKECİ
Tarihi Şark Ekspresi ile İstanbul-Paris

Orient Express ile Sirkeci’den Paris’e tarih içinde seyir.. Asilzadelerden diplomatlara bir dönemin en lüks seyahatini deneyim.. Küresel bir şöhretin içinde konaklama.. Piyano ezgileriyle yemekler, yetenekli şeflerden gala geceleri ve şampanyalı kutlamalar.. Agatha Christie, Sigmund Freud, Albert Einstein ve Kral V.George gibi nice ünlü yolculuyu ağırlamış vagonlarda yolculuk.. 1883’te başlayan bir Orient Express geleneği Peleş Kalesi.. İstanbul’dan Paris’e, tarihi Macaristan-Romanya-İsviçre rotasıyla efsane bir seyahat..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
PASKALYA ADASI ve EGZOTİK AMERİKA
Şili-Arjantin-Kolombiya (Tunu Ahi Seremonisi)

Pasifik Okyanusu’nda sırlarla dolu ıssız bir ada.. Gizemli dev heykeller ve aydınlanmamış karanlık bir tarih.. Esrarengiz Moai heykelleri ve eski çağ gelenekleri.. Tapınaklar, kutsal tören alanları ve totemler.. Volkanlar ve kül kolonileri.. James Cook’un seyir defteri.. Uzun kulaklar ve kısa kulaklar.. Arkeoastronomi.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA GEZGİNLERİNE ÖZEL: Tunu Ahi seremonisi.. Rapa Nui kehanetleri.. Mavi okyanusun beyaz kum mercanına karıştığı Anakena..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KATALONYA ve PİRENELER
Bir Başka İspanya (Katalan Pirene Kasabalarında Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA İspanya Pireneleri’ne yolculuk ve Katalan Pirene kasabalarında konaklama.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK DEFA Katalan Ekspresi ve raflı tren yoluyla baş döndüren vadi Vall de Nuria.. Gözlerden saklı pitoresk köyler ve Romanesk dağ kasabaları.. Ortaçağ mimarisi, ruhani manastırlar, Gotik mahalleler.. Gaudi ve Dali’nin izleri.. Çam ormanları arasında uzun çan kuleleri ve kemerli köprüler.. İnsan Kulesi Festivali ve Sardana.. Michelin Katalan sofralarıyla bir başka İspanya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BAHRİYELİ İSTANBUL (Osmanlı Saray Arşivinden Deniz Ürünleri Gurmesi)
İstanbul'da Denizcilik Tarihi

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA dünyanın en eski buharlı römorkörlerinden biriyle Haliç’e yolculuk, II. Dünya harbinin tanığı Uluçalireis denizaltısını keşif ve SADECE MATİLDA özel rezervasyonuyla tarihi mekanda 15.yüzyıl Osmanlı saray mutfağından levrek biryan keyfi.. Üç kaptan-ı derya mirası: Barbaros Hayreddin Paşa Türbesi, Sinan Paşa Külliyesi ve Kılıç Ali Paşa Camii.. Osmanlı saltanat kayıkları.. Ertuğrul Fırkateyni’nin kalıntıları.. Osmanlı’nın ilk kandili Ahırkapı Deniz Feneri.. Tadı damakta kalacak mavi rota İstanbul..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ÖZBEKİSTAN & KARAKALPAKİSTAN & KIZILKUM ÇÖLÜ
Tarihi İpek Yolu (Konaklarda Geceleme ve İpek Yolu Gecesi)

Timur’un ülkesi Özbekistan ve Maveraünnehir boyunca İpek yolu.. Emirler, alimler, seyyahlar ve kervanlar.. Çini kaplı medreseler, devasa külliyeler ve göğe uzanan kuleler.. Cümle kapıları ve yaldızlı arabeskler.. Altın çağın Türk-İslam mimarisi ve ametist motifler.. Orta Asya ezgileri ve dansları ile İpek Yolu Gecesi.. Özel siparişle geleneksel Özbek Pilavı.. Büyük İskender’in izinde Nürata.. Kızılkum çölü, ozanlar ve yurt çadırları.. Buhara, Semerkand, Hive, Karakalpakistan, Aydarkul, Beruni, Taşkent, Şehr-i Sebz ve Kaşkaderya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
CHOPIN ve ROMANTİK POLONYA
Chopin'in Romantik Şehirleri (Sanat Galerisinde Chopin Piyano Konseri)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Chopin’in yaşamını müzik tutkunlarıyla buluşturan bir Polonya serüveni.. Genç Chopin’in ilk bestelerini yaptığı yer ve ünlü sanat galerisinde Chopin piyano konseri.. Kendine özgü mimariler, av köşkleri, eski kasabalar ve eski kent meydanları.. Chopin’in doğum yeri Zelazowa Wola.. Tarih kokan Krakow.. II. Dünya Savaşı’nın izinde Auschwitz ölüm kampı.. Piyanist filmine sahne olan meşhur mekanlar.. Wieliczka Tuz Madenleri.. Chopin’in izinde Romantik Polonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İTALYA GÖLLER BÖLGESİ
Como & İseo & Garda

SADECE MATİLDA’NIN ÖZGÜN ROTASINDA doğa harikası İtalya Göller Bölgesi.. Efsanevi sahil Desenzano’da deniz, kum ve güneş.. Elitlerin magneti Como Gölü.. Tarihin doğayla raks ettiği Garda.. İseo’nun küplerden yürüme yolu.. Como ve Garda Gölü kıyılarında romantik geceler.. Tadı damaklarda Kuzey İtalya mutfağı.. Garda’nın parlayan yıldızı Sirmione.. Romeo ve Juliet’in izinde Lazise.. Göl ortasında fantastik kale Castello Scaligero.. Milano’dan Venedik’e pastoral İtalya ve destansı İtalya Göller Bölgesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BAŞTAN BAŞA HİNDİÇİN
Vietnam & Kamboçya & Laos & Tayland & Myanmar

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da Vietnam & Kamboçya & Laos üçlüsünü Hindiçin’in bilinmeyen yüzü Kuzey Tayland ve Myanmar’ı da içine alan Altın Üçgen ile buluşturan destansı yolculuk.. Hindiçin’in en ilginç kabilesi uzun boyunlu kadınlar.. Dünyanın en büyük tapınak şehri Angkor.. Ha Long Koyu’nda romantizm.. Cu Chi tünelleri ve Vietnam savaşının izleri.. Chiang Rai ve efsanevi Beyaz Tapınak.. Kimmerler’in esrarengiz tarihi.. Hasır şapkaların gölgesinde Hindiçin..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İTALYA DAĞ KASABALARI
Keşfedilmemiş İtalya (Tarihi Manastır ve Dük Sarayında Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA İtalya’nın keşfedilmemiş dağ köyleri ve eşi benzeri olmayan iki sıra dışı deneyim: tarihi manastır ve gerçek bir dük sarayında konaklama.. Taş evler, çan kuleleri, su kuyuları ve kemerli geçitler.. Orman kokularının sardığı daracık sokaklar.. Şarap ve peynir satan eski gurme dükkanları.. Ünlü filmlere set olan efsane mekanlar.. Her adımı farklı sürprizlere açılan şirin merdivenler.. Rustik ve romantik kasabalar.. Bugüne kadar yapılmış tüm İtalya gezilerinden farklı bambaşka bir deneyim rafine bir İtalya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İSTANBUL'DA MEVLEVİHANELER ve TEKKELER
Bir Lokma Bir Hırka (Hocapaşa Mevlevileri Sema Ayini)

Dünyanın en mistik ve en ünlü sufi tarikatlarından Mevleviliğin izinde İstanbul Mevlevihaneleri ve 14.yüzyıldan günümüze İstanbul kuytuluklarında kalmış tarihi tekkeler.. Galata ve Bahariye Mevlevihaneleri.. İstanbul’da Bektaşi ocağı: Emin Baba Dergahı.. Buhara Özbekler Tekkesi.. Ayni Ali Baba’dan Ummi Sinan’a Kadiri, Cerrahi ve Halvetiliğin öyküsü.. Tarihi atmosferde büyüleyici bir Mevlevi sema ayini.. Köklü gelenekler, kültürel miraslar, ritüeller ve kadim sırlar.. Tarihin derinliklerine felsefi ve ruhani bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BİLİNMEYEN TAYVAN
Gözden Uzak Asya (Tarihi Alishan Ekspresi ile Kutsal Orman)

Baştan sona TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA bilinmeyen Tayvan.. Tarihi Alishan Ekspresiyle Kutsal Orman.. Hinoki ağaçları ve bambu patikaları.. Shifen ve gökyüzü feneri dükkanları.. Saklı tapınaklar, maden kasabaları ve geleneksel ada yaşamı.. Atayal, Thao ve Tsou kabileleri.. Gökle yerin buluştuğu su cenneti Güneş Ay Gölü.. Rengarenk sokak pazarlarından dağ köylerine gurme.. Taroko Boğazı ve Kırlangıç Mağarası.. Yehliu Burnu.. Pasifik’in ortasında gözden uzak Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LATİN TRİO
Brezilya-Arjantin-Uruguay (Latin Gurmesi ve Tango ile Samba Geceleri)

Karnavalı aratmayan Brezilya geceleri, sokak tangolarıyla Arjantin ve huzur dolu Uruguay.. Baş döndüren bir doğa harikası Iguazu Şelaleri.. Sugar Loaf tepesine teleferik.. Kurtarıcı İsa eteklerinde Rio’nun diğer yüzü favelalar.. Nostaljik tramvayla Santa Teresa.. Eva Peron’un mezarı.. Film tadında Colonia del Sacramento.. Latin gurmesi: Brezilya’da Feijoada, Arjantin’de Asado, Uruguay’da Çivito.. Efsanevi Copacabana plajı.. Jeeplerle Tijico yağmur ormanları.. Tangodan sambaya Latin Trio..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KAŞİFLER ÜLKESİ PORTEKİZ
Egzotik İberya (Keşifler Çağı Manastırında Konaklama)

Kaşifler ülkesi Portekiz’e yolculuk ve TÜRKİYE’DEN İLK KEZ SADECE MATİLDA’da kralları, kraliçeleri ve ünlü kaşif Vasco da Gama’yı da ağırlamış keşifler çağı manastırda konaklama.. Renkli sokakları saran sıcak Akdeniz esintileri.. Sarı tramvaylar, bohem semtler ve Fado müziği.. Evora ve karamel renkli evleri.. Setubal’ın mantar meşeleri.. Avrupa’nın sonu Roca Burnu ve Atlas’ın köpürdüğü kıyılar.. Çılgın mimarların düşler diyarı Sintra.. Fatima Mucizesinin öyküsü... Lizbon’dan Porto’ya mistik İberya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BEYAZ GECELERDE ÇARLIK RUSYASI
Moskova-St.Petersburg (Çar Büyük Petro'nun Sarayında Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Çar Büyük Petro’nun sarayında konaklama ve Tolstoy, Puşkin, Çehov ve Gorki’nin uğrak yeri tarihi restoranda çarlık gurmesi.. Çar sofrasından Kamçatka yengeci çorbası ve şampanyalı Sibirya nehri Çuha balığı.. Kızıl Meydan ve Moskova.. St.Petersburg’da beyaz geceler.. Yaşayan efsane Ermitaj Müzesi.. Nazım Hikmet’ten Çaykovski’ye kültür ve sanat.. Rasputin’in izinde Yusupov Sarayı.. Petro ve Pavel kalesi.. Tarihin mimariye büründüğü sırlarla dolu Çarlık Rusyası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ANDLAR'IN SIRLARI
Bolivya & Şili & Paraguay & Brezilya (Samaipata'da Arkeo-Safari)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA sıra dışı bir rota ve sıra dışı bir keşif.. Bolivya’nın Küçük İsviçre’si Samaipata ve Fuerte’de Tanrıların Arabaları.. Bolivya Doğu Ovaları ezgisi Camba notalarıyla yağmur ormanları ve Las Cuevas Şelaleleri.. Dünyanın en kurak çölü Atacama.. Yer ile göğün aynası Uyuni.. Titicaca Gölü ve Andlar’ın son bekçileri.. Sekiz bin yıllık And sofrası Pachamanca.. İnkalar’ın izinde Tiwanaku.. Pablo Neruda, Simon Bolivar ve Latin devriminin izleri.. Melon şapkalı kadınlar.. Andlar’ın sırları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
NORDİK ve BALTIK'TA BEYAZ GECELER
Kuzey Avrupa ve Baltık Başkentleri (Yaşayan Ortaçağ-Pagan Deneyimleri)

Kuzey Avrupa’da sıra dışı bir keşif: Nordik & Baltık ve yaşayan Ortaçağ-Pagan deneyimleri.. Nordik’in kızı Helsinki.. Biblo şehir Riga.. Zamanın durduğu Tallinn.. Özgün Vilnius ve Bağımsız Uzupis.. Avrupa’nın en uzun şelalesi Venta.. Kuldiga ve Bilinmeyen Baltık.. Kabile ve Sabile çingene köyleri.. Baltıklı kaşiflerin izinde animasyonlu tarih müzeleri.. Jurmala ve eski Sovyet köşkleri.. Feribot ile Trans-Baltık.. Art Novu mimari, mistik inançlar ve doğaya adanan felsefe.. Nordik’ten Baltık’a başka bir Avrupa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
HİMALAYA KAR LEOPARI SAFARİSİ
Şerpalar ile Annapurna Vadilerinde Kar Leoparı Ekspedisyonu

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Himalayar’da kar leoparı safarisi.. Everest'in bilinmeyen kahramanları Şerpalar ile Annapurna vadileri ve dünyanın en gizemli hayvanının izinde unutulmayacak bir keşif.. Himalayalar’ın Laneti Yarshagumba ve esrarengiz tacirlerle buluşma.. Asma köprüler, Yak otlakları ve ıssız manastırlar.. Antik Mani Duvarı.. 4x4 jeepler ile alışılmışın dışında bir Annapurna.. Kar leoparının kendi topraklarında enstantane anlar ve deklanşörle parlayacak bir foto safari..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MİMAR SİNAN YOLU
İstanbul'da Mimar Sinan Eserleri

Dünya mimarlık tarihinin en büyük ustalarının başında gelen Mimar Sinan’ın İstanbul şaheserleri.. Dülgerlikten Osmanlı baş mimarlığına yükselen bir dehanın çarpıcı hikayesi.. Hüsrev Kethuda Hamamı’ndan Kaptan-ı Derya Barbaros Paşa Türbesi’ne, Molla Çelebi’den Süleymaniye’ye Mimar Sinan’ın İstanbul’a mirası yapılar.. Her biri birbirinden özgün eserlerinin tarihi geçmişi.. Süleymaniye’de kuru fasulye Tophane’de nargile.. Mimar Sinan’ın mezarı ve kayıp kafatasının sırrı.. Osmanlı mimarisi ardında koca mimarın izleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
YEŞİLÇAM YALILARI
İstanbul'da Türk Sinemasını Ağırlayan Köşkler ve Mekanlar

TÜRKİYE'DEN İLK DEFA unutulmaz Türk filmlerine ev sahipliği yapan tarihi Yeşilçam yalıları.. Saklı sokakları, semtleri ve plato-mekanlarıyla kamera arkasının gizli geçmişi.. Ünlü yönetmenlerden yıldız oyunculara Yeşilçam ve tüm özel detaylarıyla Türk sinema tarihi.. Meşhur filmlerin bilinmeyen gerçekleri.. Türkiye'nin ilk sinema müzesinde büyülü bir sanat yolculuğu.. Yeşilçam sokağı ve Beyoğlu sinemaları.. Avrupa yakasından Asya'ya dekorlarıyla ve mekanlarıyla Türk sinemasında İstanbul...
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SVALBARD
Kuzey Kutbunda Altı Ay Gündüz Altı Ay Gece

Avrupa’nın bittiği ada Svalbard ve 78° kuzey enleminde son medeniyet.. Kar motorlarıyla kutup ayıları safarisi.. Arktik okyanusunda kambur balinalar.. Husky kızaklarıyla karlı ormanlar.. Günün her anında kuzey ışıkları.. Beyazın maviye karıştığı buzdan dünya.. Kıyamet projesi Norveç Tohum Ambarı.. Kanolarla fiyortlar.. Donmuş topraklarda vahşi yaşam.. Kaşif Willem Barentz’in izinde kulübe keyfi ve Aurora altında Ren geyiği yahnisi.. Kuzey Kutbunda 6 ay gündüz 6 ay gece Svalbard..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TAYLAND ADALARI
Koh Samui & Yao Yai & Koh Phangan & Phuket & Phi Phi & James Bond

Andaman denizini Tayland körfezi ile buluşturan efsane rota.. Tropik yeşilliklerin kristal maviliklere karıştığı rüya gibi bir seyahat.. Sonsuzluk havuzundan Siyam körfezi.. Mistik bir coğrafyanın her köşesine serpilmiş egzotik manzaralar.. Denizden fırlamış devasa kayalıklar, büyüleyici lagünler, dalları sahillere uzanan palmiye ağaçları, altın rengi güneş, turkuaz sular ve pudra beyazlığında sıcacık kumsallar.. Sürat tekneleri ile yeryüzü cennetleri.. Bohem burjuvalar ve balayı çiftleri.. Gözden uzak romantik ve huzurlu Tayland Adaları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KUMKAPI & SAMATYA (İkinci Bahar'ın Ali Haydar'ında Kebap ve Kumkapı Geceleri)
İstanbul'un Saklı Köşesi Renkli Mozaiği

Bizans surlarının içinde İstanbul’un unutulmuş semtleri ve eski İstanbul’dan mistik görüntüler.. Eski ahşap evler, Rum ve Ermeni kiliseleri, tarihi konaklar ve küçük mahalle dükkanları.. Nuri Bilge Ceylan’ın ödüllü filmi ‘Üç Maymun' ve bir zamanların efsane dizisi ‘İkinci Bahar'ın çekildiği mekanları ile Samatya.. Dizinin meşhur kebapçısı Ali Haydar’ın yerinde usta şefin elinden kebap ziyafeti.. Balık restoranların çevrelediği ünlü meydanıyla Kumkapı.. Ermeni Patrikhanesi.. Kadırga’dan Samatya’ya renkli İstanbul mozaiği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
HASAT ZAMANI ALSAS ŞARAP YOLU
Fransa'da Şarap ve Tarih

Kara Orman’ın gölgesinde üç asırlık şarap bağı Joseph Cattin ve 17.yüzyıldan günümüze Boehler çiftliği.. Hasat zamanı zümrüt renkli Alsas bağlarında şarap ve sanat.. Fransız köy mimarisinin nadide eserleri. Çiçeklerle bezeli renkli ahşap evler, antika dükkanları ve ortaçağ pazar meydanları.. Masallardan sofralara uzanan Alsas lezzetleri.. Michelin yıldızlı mekanda gurme.. Tarihi yapılar ve Rönesans romantizmi.. Birbirinden güzel şarap evleri.. Gün batımında Colmar kanalları.. Alsas Şarap Yolu ve tadı damakta kalacak bir Fransa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BARSELONA'DA BOCELLİ
Katalonya'da Müzik Şöleni (Müzeler, Mimariler ve Müzik)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ile Barselona’da Bocelli.. Ünlü tenorun Katalonya’yı saracak büyülü performansı.. Mimari yaratıcılığın efendisi Gaudi’nin şaheserleri: Casa Mila ve Casa Batllo.. Montserrat Manastırı ve Kara Madonna ikonası.. Karnaval tadında Sitges ve tadı damağında Katalan deniz ürünleri.. Adım adım Gotik Mahalle.. Çılgın ressamın izinde Salvador Dali Müzesi.. Romalılar’dan Morolar’a Gerona.. Flamenko gecesi ve paella sofraları.. Keyfe keder İspanya, Bocelli ve Katalonya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TATLI ŞÖVALYE MALTA
Mistik Akdeniz (Müzede Yemek ve Caravaggio'nun İzleri)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile deniz müzesinde yüzlerce yıllık arşivden korsanlar sofrası yemeği ve Caravaggio’nun izinde Valletta’da mimari ve sanat.. Surlarla çevrili şehirler, barok kasabalar ve rengarenk balıkçı limanları.. Şövalyelerin öyküsü ve gizemli tarikat yapıları.. Eski başkent Mdina ve Sessiz Şehir Ragubat.. Malta gondolları.. Kalipso’nun izinde Homeros’un efsane adası Gozo.. Saraylar ve eski zaman dükkanları.. Her biri kendi karakterini çizen şehirler ve kasabalarıyla Akdeniz’in dingin cenneti Malta..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
FİLİPİNLER, HONG KONG ve MACAOA
Adalar Ülkesinden İnci Nehri Ülkelerine

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Filipin adalarını İnci Nehri ülkeleriyle buluşturan tropik bir macera.. Özel uçaklarla kuş bakışı Çikolata Tepeleri.. Yeraltı Nehri koyları ve gizemli mağaralar.. Filipin Tarsier’i safarisi.. Balayı tadında Boracay.. Palawan ve El Nido’nun el değmemiş lagünleri.. Pasifik sularında tekne barbekü.. Macellan’ın izinde Mactan kıyıları ve Cebu.. Hong Kong’un neon ışıkları.. Çin’in diğer yüzü Macao.. Zümrüt renkli sulardan mistik şehirlere başka bir Asya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
BAHARAT YOLU
Goa & Kerala & Koçi

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Baharat Yolu’nun İzinde Goa ve tanrının seçtiği yer Kerala.. Güney Hindistan’ın bilinmeyen incileri.. Kakule vadisinde fil safarisi.. Alleppey yüzen evleri.. Vasco de Gama’nın izinde Koçi.. 12 yılda bir açan mucize çiçek Kurinji’nin toprakları.. Bakir ormanlar, savanlar, çavlanlar ve sömürge geçmişinin izleri.. Uçsuz bucaksız baharat tarlaları.. Geleneksel palmiye şarabı.. Periyar Gölü ve Bengal Kaplanı patikası.. Baharat kokulu Kerala ve Goa kumsallarında deniz, kum ve güneş..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KIZIL ADALAR (İki Yüz Yıllık Konakta Rum Mutfağından Yemek Keyfi)
Heybeli'den Büyükada'ya Prens Adalar

Heybeli’den Büyükada’ya İstanbul’un gözdesi prens adalar.. Servi ağaçları, mavi yaseminler ve yediveren gülleri.. Kulaklarda çınlayan melankolik fayton sesleri.. Begonvillerle kaplı asırlık köşkler.. Çam yeşilinden Marmara mavisine süzülen Arnavut kaldırımları.. Türk edebiyatının izleri ve adalı yazarların evlerinde anılar.. Heybeliada Ruhban Okulu.. Bizans’tan Osmanlı’ya tarihi miraslar.. Keşiş mabedi manastırlar.. İki yüz yıllık konakta Rum mezeleriyle yemek keyfi.. Mimoza kokulu kıvrımlı yollara yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
NORVEÇ FİYORTLARI
Doğaya Adanmış Rota (Bugüne Kadar Ki En Kapsamlı Fiyort Gezisi)

SADECE MATİLDA’DA Bergen’de dört dolu gün ve doğaya adanmış rota.. Heybetli dağlar, sarp kayalıklar, adalar, koylar ve derin vadiler boyunca uzanan İskandinav coğrafyasında bambaşka bir keşif macerası.. Rengarenk Hansa evleri, ahşap yapılar, balıkçı köyleri ve kıyı kasabaları.. Kuzey mimarisinin en güzel örnekleri ve Arktik yaşam.. Fram Müzesi ve Norveçli kaşiflerin mistik izleri.. Teknelerle iki gün boyunca soluk kesen fiyort yolculukları.. Destansı Mrydal treni.. Bugüne kadar ki en geniş kapsamlı fiyort gezisi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KARPATLAR
Bilinmeyen Orta Avrupa (Halič Şatosunda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Karpatlar ve Karpatlar'ın efsane kalesi Halič şatosunda konaklama.. Bugüne kadar görülmemiş bir Orta Avrupa deneyimi.. Cicmany ve ak sembollü kütük evler.. Küllerinden doğan Banska Stiavnica.. Doğu Slovakya vadileri ve efsanevi Spis Kalesi.. Ruhlar Şatosu Bojnice.. Orta Avrupa köy üslubunun en karakteristik örneği Vlkolinec.. Bratislava ve zamanda yolculuk.. Slovak gurmesi.. Budapeşte ve Viyana.. Baştan başa Slovakya ve başka bir Orta Avrupa..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
YAHUDİLER'İN İSTANBUL'U
Galata'dan Haliç'e İstanbul'da Yahudi Mirası

Kökleri Bizans’a kadar uzanan İstanbul Yahudilerinin tarihi öyküsü ve kültürel mirası.. Sinagoglar, köşkler, evler ve mahalleler.. Yüzyıllarca kapalı toplum yaşayan bir cemaatin bilinmeyen yönleri.. Balıkçı Avraam’dan Manav Nesim’e bir zamanlar Galata.. 240 yıllık Yahudi konağının tarihi hatıraları arasında gurme öğle yemeği.. Özel izinlerle Ahrida, Aşkenaz ve Neve Şalom sinagogları.. Terziler sinagogunda sanat dokumaları.. İlk ahşap sinagog İştipol’den hahambaşılık binasına Yahudiler’in İstanbul’u..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
MİSTİK HİNDİSTAN
Asya'nın Renkleri (Mihrace Sarayında Konaklama ve Varanasi Ayinleri)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Hint racalarının gözdesi Alwar ve 14.yüzyıl mihrace sarayında konaklama.. İlahi kent Varanasi ve ghat ayinleri.. Kayıklarla Ganj Nehri, seremonik tapınaklar ve ölü yakma törenleri.. Hindu, Budist ve Sihler.. Aşka adanan anıt Taj Mahal.. Yoda dergahı aşram deneyimi ve Hint felsefesi.. Fil sırtında Amber kalesi.. Bilinmeyen Racastan Alwar.. Efsanevi Bhangarh Kalesi.. Pembe şehir Jaipur.. Çek çekler ile eski Delhi.. Mahatma Ghandi’nin izleri.. Mistik Hindistan ve Asya’nın renkleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KÜÇÜK DÜNYA İZLANDA ve DANİMARKA
Viking Atlasından Ateş ve Buz Ülkesine

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da İzlanda’lı balıkçılar ile Kuzey Atlantik ve gurme deneyimler.. Yine SADECE MATİLDA’da İzlanda atları sırtında volkanik arazi keşifleri.. Fiyortlarda tekne ile 360° kuzey ışıkları.. Reynisfjara’nın kara kumları ve masal köyü Vik.. Gulfoss ve Skogafoss şelaleleri.. Cazibeli kaplıca Mavi Lagün.. İkonik uçak enkazı.. Vikingler’in izinde Danimarka.. Dumanı tüten volkanlar, buz dağları ve sisli gayzerler.. Efsanevi Elmas Sahili.. Bu gezegene ait olmayan ayrı bir dünya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
PAKİSTAN ve ÇÖLİSTAN
İndus Vadisi Uygarlığı

İndus Vadisi Uygarlığının izinde Pakistan keşfi.. Pencap’ın tasavvuf bahçesi Lahor.. Fars mimarisinin Babür stiline karıştığı büyülü yapılar.. Şah Cihan’ın gizli cenneti Şalemar Bahçeleri ve Cihangir’in mezarı.. Güney Asya’nın egzotik gizemi Çölistan ve Kırk Hisarlı Çöl Prensesi Derewar Kalesi.. Wagah sınır kapısı ve dünyanın en ilginç seremonilerinden Pakistan-Hindistan bayrak töreni.. Mistik derviş müzikleriyle Sufi gecesi.. Pakistan mutfağından seçmeler.. İndus’ta İskenderiye Uch Sharif.. Asya’nın yalnız güzeli Pakistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ADIM ADIM SİCİLYA
En Baba İtalya (Circumetnea Treni ile Sicilya Köyleri)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da Circumetnea Treni ile Etna Yanardağını çevreleyen köy ve kasabalar.. Fıstık ağaçlarından zeytinliklere, üzüm bağlarından lav tarlalarına gerçek bir Sicilya seyri.. Barok sanatın doruk noktası Val di Noto.. İtalyan mafyasının doğduğu topraklar.. Savoca ve Baba (Godfather) film mekanları.. Arşimet, Goethe ve Sophia Loren’in izleri.. Etna krateri.. Küllerinden doğan Katanya.. Mistik Palermo.. Taormina’dan Siraküza’ya, Cefalu’dan Noto’ya adım adım Sicilya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
OSMANLI SARAY ve KORULARI (FERİYE SARAYINDA BOĞAZA NAZIR YEMEK)
Sultanların İzinde Saraylar, Köşkler ve Kasırlar

Ihlamur vadisi ve Osmanlı mimarisinin en zarif örneklerini taşıyan Merasim ve Maiyet Köşkleri.. Havuzlu Ihlamur mahalli, Muhabbet Bahçesi ve tarihi Hacı Hüseyin bağları.. II.Abdülhamit’in göz alıcı mabedi Yıldız Sarayı.. Kızlarağası’ndan Malta Köşkü’ne kasırları, camisi, tiyatrosu ve çini atölyesiyle geç Osmanlı tarihinin büyülü korusu ve gözde yapıları.. Saray Koleksiyonları Müzesi.. Osmanlı mimarisinin ilginç örneği Feriye sarayının muhteşem manzarası ve eşsiz atmosferinde ödüllü şefin elinden unutulmayacak bir yemek keyfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
PROVENCE ve FRANSIZ RİVİERASI
Lavanta Zamanı Güney Fransa (17.Yüzyıl Provence Şatosunda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da 17.yüzyıl Provence şatosunda konaklama ve lavanta kokulu şato bahçesinde Fransız şef Ricardo Lourenço’dan Provence gurmesi.. Avignon’da papa şarapları.. Nostradamus’un izinde Saint Remy.. Van Gogh’un başak tarlaları, Cezanne’nin limon bahçeleri.. Küçük prens Monako ve Monte Carlo.. Sisteron ve Gallo-Romen Sault.. Parfüm kent Grasse.. Yaşayan ortaçağ St.Paul de Vence.. Festival tadında Cannes.. Nice’den Marsilya’ya Cote d’Azur ve lavanta zamanı Provence..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
KÖRLER ÜLKESİ KADIKÖY
Yeldeğirmeni'nden Kalamış'a Kadıköy ve Çevresi (Süreyya Operasında Senfoni)

Bir rahibin kehaneti: Körler Ülkesi Kadıköy.. Retro semt Yeldeğirmeni ve dünyaca ünlü sanatçıların elinden çıkan sokak sanatı Mural İstanbul.. Huzurlu ve sakin havasıyla Moda.. Nostaljik apartmanlar, tiyatro salonları ve kahve dükkanları.. Tarihi tabla böreği.. Birbirinden özgün tarihi köşkler, deniz ve rıhtım.. SADECE MATİLDA gezginlerini gezi sonunda karşılayan bir sanat şöleni: Süreyya Operası’nda senfoni ve opera gecesi.. Trenler sırdaşı Haydarpaşa.. Bir tatlı huzur Kalamış.. Her köşesi sürprizle dolu Kadıköy ve çevresi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İSKANDİNAVYA
Viking Atlası (İsveç Kontunun Şatosu Teleborgs Slott’ta Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA İsveç kontu Gustaf Fredrik Bonde’nin şatosu Teleborgs Slott’ta konaklama ve İsveç Göller Bölgesi... İskandinav kaşiflerinin izinde Vasa Müzesi.. Kuzeyin asil güzeli Oslo ve odun ateşinde Norveç somonu.. Adım adım Stockholm.. Tekne ile Baltık Denizi ve sınırsız karideslerle İsveç Takımadaları.. Bin yıllık şehir Sigtuna.. Danimarka krallığı ve Nordik’in Turuncu İncisi Kopenhag.. Dünyanın en mutlu başkentleri ve krallardan kontlara Viking Atlası İskandinavya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
YERALTINDA İSTANBUL (Binbeşyüz Yıllık Sarnıçta Gurme Yemek Keyfi)
İstanbul'un Gizemini Koruyan Tarihi Yeraltı Yapıları

Binlerce yıldır çözülememiş bir bilmece.. Efsanelerle dolu gizemli tüneller ve mekanlar.. Bahçeler ve anıtlarla süslü dillere destan Bizans saraylarının izleri ve nefes kesen yeraltı yapıları.. Antik malikhane ve köşk kalıntıları.. Binbeşyüz yıllık yeraltı sarnıcında Osmanlı saray sofrasından yemek keyfi.. Tauri Forumu’ndan Theodosius Takı’na Bizans tarihinin ve mimarisinin benzersiz örnekleri.. Yeraltındaki saray Yerebatan.. Binbirdirek ve Şerefiye sarnıçları.. Saklı ayazmalar.. Dehlizlerinde kaybolacağımız Yeraltındaki İstanbul..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ENDÜLÜS'TE RAKS
İspanya'da Zil ile Şal, Gül ve Şeri (Jerez Şarap Malikanesinde Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADACE MATİLDA’DA Şeri şaraplarının doğduğu Jerez de la Frontera ve şarap malikanesinde konaklama.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK DEFA Cebelitarık’ın karşı yakası Algeciras Emirliği.. Batı Avrupa’nın en eski şehri Cadiz ve Atlantik kıyısından gurme lezzetler.. Batı ve doğu sentezinin en güzel mimari örnekleri.. Sevilla ve Flamenko gecesi.. Cennetten bir köşe El Hamra Sarayı.. Endülüs Emevileri’nin izinde Mezquita.. Picasso’nun şehri Malaga.. Halifelerden krallara gerçek bir Endülüs..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ADIM ADIM TATAVLA
İstanbul Rumları'nın İzinde (Tarihi Rum Meyhanesinde Yemek Keyfi İle)

Şehrin kadim sakinleri İstanbul Rumlarının izinde cumbalı evlerin süslediği eski semtler.. Dar sokakları ardında unutulmuş kiliseler.. Sanatsal bir mimariye ev sahipliği yapan tarihi mezarlıklar.. Dükkanlardan tavernalara her köşesinde tarihi değerler.. Ünlü mahalle kabadayısı Hrisantos’tan çiçekçi Sabuncakis’e ilginç Rum hikayeleri.. Gözler önünde saklı bir mabet: Aziz Esprit Katedrali.. Evangelistra Rum Kilisesi’nden Aya Lefter’e On iki Havariler’den Protestan Mezarlığına beş yüz yıllık bir öykünün tarihi ve mimari izleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İSKOÇYA & İRLANDA
Britanya'da İki Cesur Yürek (Kelt Şatosunda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA gerçek bir İskoç şatosunda konaklama ve dünyanın en lüks İrlanda restoranında deniz ürünleri gurmesi.. Gaydası, viskisi ve eteğiyle kendine has İskoçya ve kızıl saçlı şiveli İrlanda.. Fantastik mimariler ve nefes kesen bir doğa.. Yeşilin elli tonu.. Malikaneler, şatolar ve manastırlar.. Bitmeyen gece eğlenceleri.. İskoç barlarında malt viski İrlanda publarında bira.. Belfast ve Titanik’in doğuşu.. Bravehart film mekanları.. Sıra dışı bir İskoçya-İrlanda rotası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
SARDİNYA'DA YAZ
İtalya'da Deniz ve Sardinya Adası

Zümrüt yeşili sular, turkuaz koylar, bembeyaz sahiller ve Akdeniz’in baş döndüren manzaraları ile Sardinya’da deniz, kum ve güneş.. Yaz keyfinin Sardinya kültür ve tarihiyle buluştuğu sıcacık bir seyahat.. Orgosolo dağ kasabası ve ölümsüzleşen sokak sanatı.. Barumini’de arkeolojik keşifler.. Greklerden Romalılara Akdeniz’in mutlu limanı Olbia.. Sıcak kanlı İtalyan Cagliari.. Etrüsklerden günümüze Civitavecchia.. Odun fırınında kalkan balığı ve bol deniz mahsullü gurme keyfi.. İtalya’da deniz ve Sardinya Adası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ESKİMEYEN İSTANBUL
Cihangir'den Karaköy'e Farklı Bir Hikaye

Dar sokakları, Fransız bistrolarını andıran mekanları ve kedileriyle ünlü Cihangir.. Yerel dükkanlara ve İstanbul’un en iyi antikacılarına ev sahipliği yapan Çukurcuma.. Firuzağa’dan Cihangir Camii’ne tarihi mabetler.. 2014 Avrupa yılın müzesi seçilen Masumiyet Müzesi ve bir romanın kurmaca evreni.. İkbal kahvesinden Cihangir’e Orhan Kemal Müzesi.. İstanbul Soho’su Tophane.. Osmanlı İstanbul’unun kiliseden camiye çevrilen ilk yapısı Arap Cami.. Zamanın durduğu Karaköy ve eskimeyen İstanbul..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BÜYÜK POLONYA
Lehistan'a Yolculuk

Küllerinden doğan ülke Polonya ve tarihi Lehistan şehirleri.. İnsanlığın kaybolduğu Nazi kampı Auschwitz.. Schindler’in filme konu fabrikası ve Yahudi gettosu.. TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile Avrupa’nın en eski restoranında gurme ve ünlü sanat galerisinde Chopin konseri.. Chopin’in doğduğu kasaba Zelazowa Wola ve Polonya’daki izleri.. Cüceler kenti Wroclaw.. Krakow ve efsanevi Wieliczka Tuz Madenleri.. Adam Mickiewicz’in şehri Poznan.. Rengarenk tuğla binaları ve tarihi meydanlarıyla Lehistan’a yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TRANSİLVANYA
Daçyalılar'ın Romanya'sı (Turda ve Avcı Prens Şatosu'nda Konaklama)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA ile ilk Daçya şehri Turda ve Avcı Prens Şatosu’nda konaklama.. Kazıklı Voyvoda toprakları.. Drakula efsanesi ve Bran Şatosu’nun sırları.. Kont Vlad’ın sofrasından günümüze ortaçağ gurmesi.. Karpatların eteğinde en eski Rumen kültürü.. Batıl inançlar, gizemli kasabalar ve at arabalı köylüler.. Zamanın durduğu Braşov.. Rönesans mabedi Peleş.. Antik kale Fagaraş.. Sighişoara’da Ortaçağ’a yolculuk.. Estetik Romanyalı Sibiu.. Bükreş ve Çavuşesku’nun izleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İSTANBUL KANATLARIMIN ALTINDA
VIP Helikopter ile İstanbul Turu (Planlı ve Kişiye Özel)

İki kıtadaki tek şehir İstanbul’u özel tasarım VIP helikopter ile keşif.. Haliç, tarihi yarımada ve Boğaziçi semalarında İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal tüm güzellikleri.. İstanbul’a kuş uçuşu tanıklık etmenin keyfi ve bir kez yaşanacak nefes kesen bir deneyim.. Gökyüzünde kaptan pilottan İstanbul rehberliği.. Özel mikrofonlu kulaklıklar ile helikopter içinde sohbet imkanı.. Uçuş süresince fotoğraf ve videolar ile ölümsüzleşecek gerçeküstü anlar.. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin İstanbul’una heyecan dolu bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
MİTOLOJİK YUNANİSTAN
Antik Yunan ve Mora Yarımadası (Tarihi Tavernada Mitolojik Arp Dinletisi)

Zeus, Hera, Afrodit ve Olimpos tahtının nice efsane tanrı ve tanrıçası.. Kutsal tapınaklar, kahinler, krallar ve kahramanlar.. Mitlerin mimariye dönüştüğü antik Yunan’ın öyküsü.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA yüz yirmi beş yıllık tarihi mekanda SADECE MATİLDA gezginlerine özel yemekli mitolojik arp dinletisi.. Mora Yarımadası ve Parnassos Dağı etekleri.. Livadya ve mitolojik çavlanlar.. Herkül’ün izinde Nemea.. Tekne ile Yunan Adaları ve Akdeniz güneşinde deniz keyfi.. Atina’dan Mora'ya Mitolojik Yunanistan..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İNGİLTERE & GALLER
Güneş Batmayan Ülke (Dokuz Yüz Yıllık Lord Şatosunda Konaklama)

Big Ben’in çan sesleriyle Londra sokaklarında adımlar.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da dokuz yüz yıllık gerçek bir lord kalesinde konaklama.. Kubbeli mabet Aziz Paul Katedrali ve kraliçenin izinde Windsor Sarayı.. Sıra dışı bir rota: Canterbury’nin dokumacı evleri ve 17.yüzyıldan kalma İngiliz pubında keyifli anılar.. Shakespeare’nin kasabası Stratford Upon Avon.. Kırmızı ejderha Galler ve Cardiff.. Antik Roma’nın mistik hamamı Bath.. Stonehenge’in sırları.. Köşe bucak güneş batmayan ülke..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SAKLI ARNAVUTLUK
Avrupa'da Antik Çağın Kavşağı (Geleneksel Arnavut Gurmesi)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’da komünist rejimin gizemli sığınakları ve 1940’ların aristokrat köşklerinden dağlık kasaba mutfaklarına Arnavut gurmesi.. Zamanın durduğu şehirler ve sırlı bir tarih.. Eski mahalleler ve kendi adıyla Arnavut kaldırımı sokaklar.. Osmanlı mirası bey konakları.. Bin pencereli beyaz şehir Berat.. Yeryüzü cenneti Ksamil.. Köprü altında Benja kaplıcaları.. İskender Bey kasabası Ergiri.. Butrint harabeleri.. Şaşırtıcı güzelliğiyle Avrupa’nın saklı cevheri Arnavutluk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ENDÜLÜS'Ü YÜRÜMEK
Mağribi Köyleri ve Sierra Nevada Dağları

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da İspanya’nın en yüksek dağları ve en yüksek köyleri.. Endülüs’ün eski sakinleri Mağribi kasabalarında keşif.. Sierra Nevada Dağları’nda vahşi yaşam.. Alpujarra’nın bembeyaz köyleri.. Yüzlerce yıllık kaya ve mağara oluşumları arasında adımlar.. Yüksek zirvelerde karlı tepeler ve kuşbakışı Endülüs.. Vadi ve nehir geçişleri.. Trevelez’den La Cebadilla’ya, Busquistar’dan Mecina Fondales’e Dağlık İspanya ve en çarpıcı Mağrip mimarileri arasında Endülüs’ü yürümek..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
MANAS YOLU
Tanrı Dağları'ndan Bozkırlara Kırgız Göçebelerinin İzinde

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ile KIRGIZİSTAN'DA DA İLK KEZ ‘Manas Yolu’ konseptiyle gerçekleştirilecek İLK GEZİ ve GURURLU İLK HEYECANIMIZ. Kırgızların ulusal destanı ve kahramanı Manas’ın izinde aşılacak dağlar at sürülecek bozkırlar.. Kırgız göçebeleriyle tanışma, kartal avı ve ok atışları.. Yurt ovasında kamp ateşi etrafında Manas destanı dinletisi ve kıl çadırlarda konaklama.. Tanrı Dağlarında yürüyüş vadilerde atlı gezi.. Göller, yaylalar, kımız ve geleneksel pazarlar.. Ata topraklarına adım adım yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
PERİLİ PATİKA
Peribacaları Arasında Gerçek Kapadokya (Mağara Otelde Konaklama)

Milyonlarca yılın doğa harikası peribacaları arasında gizli vadilere yürüyüş ve gerçek Kapadokya.. Antik üzüm bağları arasında adımlar.. Zamanın durduğu köyler, tarihi konaklar ve bohem bir coğrafya.. Mağara kiliseler ve manastırlar.. Esrarlı vadi Gomeda.. Kapadokya şaraplarıyla Kızılçukur’da gün batımı.. Sadece yürüyerek ulaşılabilen saklı peri patikaları.. Ak Vadide foto-safari ve en özel Kapadokya kareleri.. Kaymaklı yeraltı şehri ve Ihlara Kanyonu.. Bir kez yaşanması gereken bir deneyim Kapadokya’da trekking..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI
Doğanın En Bakir Adresinde Bir Hafta Sonu

Tropikal ormanlara benzeyen vahşi bir doğa.. Istranca Dağları’ndan Karadeniz sahillerine akan dereler, lagün gölleri, bataklıklar ve birbirinden farklı longoz ormanları.. Saklı patikalarda Trak kavminin öyküsü ve dağlıların mitolojik hikayeleri.. Büyülü bir tabiatta açık havuz keyfi.. Gizlenmiş kanyonlarda doğa yürüyüşü.. Mert gölü sahili longoz içlerine kano safarisi ve gün doğumu ile gün batımı.. Ahşap restoranda dünya mutfağından lezzetler.. Trakya’nın doğa harikası İğneada ve cennetin yansımasına mistik bir kaçamak..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TRANS-KAÇKAR
Bulutlara Giden Yol

Dağların göllerle yeşilin maviyle buluştuğu Kaçkar yaylaları.. Yüzlerce metre yükseklikte Tatar Dağlarına kadar uzanan antik patikalar.. Yayla kültürü, geleneksel horon yerleri ve mısır ekmeğinin kokusu.. Rengarenk orkide bahçeleri ve bembeyaz orman gülleri.. Bulutlara asılı çayırlarda dere sesi eşliğinde adımlar.. Samistal’ın sal evleri.. Kermukereç Menderesi ve Buzul Gölü.. Tarihi Ortan konakları.. Yeşil vadilerden kemer köprülere açılan masal yolları.. Şarkılara konu Kotençur.. Amlakit’ten Yukarı Kavrun'a efsane rota..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BATI LİKYA
Fethiye'den Yediburunlar'a Antik Likya Yolu - 4 Gece 5 Gün

Antik Likya’nın batı yakası ve kekik kokuları arasında doğadan tarihe yürüyüş.. Ege’nin en ıssız patikaları ve en mistik köşeleri.. Eski zamanların kutsal koyu Yediburunlar.. Antik liman Kalabantia.. Gizli vadinin büyük Roma kenti Sidyma.. Babadağı’nda gün batımı.. Kelebekler Vadisi ve Faralya.. Dünyanın en güzel sahillerinden Ölüdeniz.. Hayalet Kent Kayaköy.. Kızıl çam ormanları içinde Kabak koyu.. Yalçın dağ yamaçlarında tarihi dağ yolları.. El değmemiş sahiller, gün sarısı buğday tarlaları ve egzotik Akdeniz..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BATI LİKYA
Fethiye'den Patara'ya Antik Likya Yolu - 6 Gece 7 Gün

Fethiye’den Patara’ya baştan başa Batı Likya.. Gemili koyunun dar patikaları.. Çam ve meyve ağaçlarıyla bezeli orman yolları.. Noel Baba’nın öyküsü.. Maki ve zeytinlikler arasında tarihi harabeler.. Sarp yamaçlar, altın sarısı kumsallar ve eski limanlar.. İnsanlık tarihinden bu yana ayakta kalmış tek antik çağ deniz feneri Patara Feneri.. Likya’nın efsane rotası Gavurağılı İnişi.. Akdeniz’in sonsuz maviliği.. Tarih ve doğanın büyülü dansı.. Faralya ve Kelebekler Vadisi’nden Patara’ya adımlayacağımız antik yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DOĞU LİKYA
Yayla Kuzdere'den Gelidonya Feneri'ne Antik Likya Yolu - 4 Gece 5 Gün

Antik Likya’nın en pastoral patika yolu ve Akdeniz’in tarihi korsan kıyıları.. Pırıl pırıl koyların üzerinde eski çağlara adımlar.. Tahtalı’dan Olimpos’a efsane dağ geçişleri.. Baş döndüren rota Gelidonya Burnu ve ıssız deniz feneri.. Tanrının koruduğu büyülü liman Phaselis.. Sonsuz ateşin yandığı Chimaera.. Çam ağaçlarının gölgesinde binlerce yıllık bir tarih.. Heybetli harabeler, keşfedilmeyi bekleyen kalıntılar.. Yeryüzü cennetleri Çıralı ve Adrasan.. Musa dağ tepelikleri.. Yayla Kuzdere’den Gelidonya Feneri’ne Doğu Likya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DOĞU LİKYA
Göynük Yaylası'ndan Gelidonya Feneri'ne Antik Likya Yolu - 6 Gece 7 Gün

Teke yarımadası boyunca uzanan Antik Likya’nın destansı yürüyüş rotası.. Dünyanın en güzel manzarasını sunan patikalarda tarihe yolculuk.. Lübnan sediri ormanları, otantik köy evleri, sessiz ve sakin dağ yolları.. Çam ağaçlarıyla kaplı tepelere tırmanış.. Issız vadileri geçiş ve Likya’nın en dağlık kesimlerinde keşif.. Chiamera’nın ebedi ateşi.. Çıralı’dan Adrasan’a saklı korsan koyları.. Masmavi sularda ve kumlu plajlarda Akdeniz keyfi.. Gelidonya deniz fenerine yolculuk.. Tanrılar tahtı Olimpos.. Baştan Başa Doğu Likya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
PERA'DA DÜNYA MUTFAKLARI (Gurme Rehber ile Ödüllü Restoranlarda)Fransız Bistrosu - İspanyol Tapas Barı - İtalyan Restoranı - Yunan Tavernası
Dünyanın en seçkin mutfaklarından oluşan yerel lezzetleri İstanbul gezginleriyle buluşturan bir gurme yolcuğu.. Geleneksel Avrupa restoranlarını İstanbul’un tarihi yolu ‘Grande Rue de Pera’da bir araya getiren efsane bir rota.. Fransız bistrosunda sabah kahvaltısı ve kahve keyfi.. İspanyol barında sangria eşliğinde sıcak ve soğuk tapas tadımı.. İtalyan restoranında Napoli usulü odun ateşinde pizza ve Pera’nın büyülü gün batımı manzarasıyla ünlü eski Yunan tavernasında Rum mezelerinden akşam yemeği..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İSVİÇRE ALPLERİ (Ahşap Dağ Evlerinde Konaklama)
Alp Treniyle İsviçre Dağ Kasabaları

SADECE MATİLDA’DA özel bir rotayla gerçek bir İsviçre Alpleri keşfi.. Alp treniyle İsviçre dağ kasabalarına yolculuk ve Alp köylerinin ahşap evlerinde konaklama.. Milka ineklerinin gezdiği yaylalarda yürüyüş.. Baş döndüren zirvelerden masal vadilere adımlar.. Sonsuz çeşitlikte çiçek kokuları ve çayırlar.. Sulara yansıyan dağ silsileleri.. Yeşil ve mavinin ahenkli dansı.. Bulutlar arasında Heidi’nin mutfağı.. Kıvrımlı orman patikaları.. Sallanan sandalyelerde kahve keyfi.. İsviçre Alplerinde yürüyüş ve gerçek üstü bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
AZİZ PAUL YOLU
Anadolulu Azizin Ayak İzinde

Torosların sakladığı antik keşif yolu Aziz Paul rotası.. Anadolulu azizin ayak izinde tarihi Roma patikaları.. Isparta’nın gül kokulu vadileri bilinmeyen kayıp harabeleri.. Adada Kral Yolu.. Doğadan arkeolojiye Çaltepe ve Selge.. Çivit mavisi Eğirdir Gölü.. Bizans kalıntılarından yılkı atlarına Tota yaylası.. Aşkların ve imparatorların şehri Sagalassos.. Anadolu misafirperverliği ve gerçek köy evlerinde konaklama.. Yöresel lezzetler.. Köprüçay Kanyonu.. Dağları ve tepeleri aşan göller ve nehirlerle bulaşan efsane yürüyüş..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LELEG YOLU
Bodrum'un Antik Göçebeleri (Karaova Şarap Bağlarına E-Bike Deneyimi)

Ege’nin kayıp uygarlığı Lelegler’in izinde bilinmeyen Bodrum.. Troya’nın gizemli kahramanları ve Karia’nın antik göçebeleri.. Unutulmaya yüz tutmuş dağ patikalarında Bodrum’un diğer yüzü.. Adım adım Halikarnas.. Zeytin ağaçları ve mandalina bahçeleri.. Elektrikli bisikletlerle Karaova şarap bağları.. Yelkenle vira vira Bodrum.. Pedasa’dan Termera’ya tarihi kentler.. Gebe Kilise’nin sırları.. Volkanik krater ve Turgut Reis’in külleri.. Herodot’un kaleminden ve Lelegler’in gözünden alışılmışın dışında bir Bodrum..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DOĞUNUN İNCİLERİ
Van & Bitlis & Ağrı

360° Van Gölü: Van Gölü çevresinde tüm gün tam daire yolculuk.. Uçsuz bucaksız bir ovada büyülü bir Osmanlı mirası İshak Paşa Sarayı.. Akdamar Adası ve Kutsal Haç Kilisesi.. Ortaçağ Türk mimarisinin açık hava müzesi Ahlat ve Adilcevaz.. Urartuların izinde antik Tuşpa (Van Kalesi) ve Çavuştepe.. Sarp yamaçlar üzerinde Hoşap Kalesi.. Otlu peynirden murtağaya göl kenarında meşhur Van kahvaltısı.. Van Gölü’nden avlanan balığın tandır keyfi.. Bilinmeyen Van: Vanadokya Peri Bacaları.. Unutulmayacak bir doğu hikayesi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DOĞU EKSPRESİYLE KARS
Karlar Altında Kış Şöleni (Kafkas Gecesi ve Malakanlar ile Buluşma)

Karlar altında bekleyen gerçek bir kış şöleni.. Buz tutmuş Çıldır Gölü’nde kızak safarisi ve Eskimo usulü balık avı.. Göl ortasında av balıklarıyla mangal keyfi.. Kafkas dansları eşliğinde enfes Kaz eti.. Binlerce yıllık Anadolu geleneği Kars aşık atışması.. Karla kaplı antik keşif: Ani Harabeleri.. Asırlık miraslar.. Tarihi konaklarda geceleme.. Sarıkamış ormanları.. Doğunun Ayasofya’sı 12 Havariler (Kümbet Cami).. Kars’ın saklı yüzü Malakanlar ve Anadolu’da etnik köy mimarisi.. Doğu Ekspresiyle büyülü beyaz dünya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MEZOPOTAMYA YOLU
Harran'dan Mardin'e Göbeklitepe'den Diyarbakır'a Mezopotamya

Medeniyetler beşiği Mezopotamya’nın masalsı şehirleri ve kutsal mekanları.. Adım adım Mardin ve taşların konuştuğu sokaklar.. Kerpiç evleriyle Harran.. Tarihin akışını değiştiren tapınak Göbeklitepe.. Hanları, çarşıları ve camileriyle kutsal kent Şanlıurfa.. Müslümanlar, Süryaniler, Yahudiler ve Yezidiler.. Bir tarafta ezan diğer tarafta çan sesleri.. Mezopotamya mutfağı ve fasıl gecesi.. Zerzevan’da Mitras gizemi ve Diyarbakır.. Hevsel bahçeleri.. Gün batımında Suriye sınırı.. Antik Dara Harabeleri.. Mezopotamya’da zaman yolculuğu..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
VAN GÖLÜ EKSPRESİYLE FIRAT KIVRIMI
Tarihi Fırat Nehri Şehirleri ve Nemrut Dağı (Nemrut'ta Günbatımı)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Van Gölü Ekspresi ile Fırat Nehri şehirleri.. Tarihe akan nehrin kadim kentleri.. Saklı vadi Kemaliye.. Zamanın durduğu antik kent Harput.. Tanrıların dağı Nemrut ve gizemini koruyan anıtsal heykeller.. Sırlarla dolu krallığın nefes kesen manzarası: Nemrut Dağı’nda gün batımı.. Malatya serdarlığı ve Battalgazi’de tarihe yolculuk.. Keban Gölü.. Fırat’a arkeolojik bakış: Arslantepe Höyüğü.. Fırat kıvrımı boyunca destansı bir rota ve binlerce yıllık bir kültürün silinmeyen izleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
VAHŞİ YAŞAM TÜRKİYE (BOZ AYILARIN İZİNDE)
Kars Sarıkamış Ormanlarında Boz Ayı ve Yaban Hayatı Safarisi

Belgesel görüntülerinden kendi fotoğraf karelerimize yansıyacak gerçek üstü bir serüven.. Çıplak gözlerle izleyeceğimiz nefes kesen Türkiye vahşi yaşamı.. Özel safari araçlarıyla Sarıkamış ormanlarında boz ayı gözlemi.. Yaban hayatının izlerinde doğa yürüyüşleri.. Profesyonel vahşi yaşam rehberi ile foto-kapan safarileri ve heyecan dolu bekleyişler.. Yaban tilkilerinden çakallara, kartallardan şahinlere yırtıcı türler.. Vadilerde sessiz adımlar gece saatlerinde keşifler.. Her köşesi sürprizlerle dolu vahşi bir yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
OSMANLI KÖYLERİ (Tarihi Konaklarda Geceleme)
Bir Zamanlar Osmanlı'da..

Yüzlerce yıllık tarihi mirasımız Osmanlı köylerini baştan başa birbirleriyle buluşturan kültürel rota.. Dar sokakları süsleyen cumbalı evler.. Rengarenk mimarilerin asırlık ahşaplarla buluştuğu taş sokaklar.. Eski konaklarda geceleme ve Osmanlı mutfağından yöresel lezzetler.. Osmanlı’nın ilk yerleşim mekanları.. Buram buram tarih kokan kasabalar.. Otantik yapılar, tezgahlar ve yöresel ürünler.. Kızık köylerinden Beypazar konaklarına, Odunpazarı’ndan Göynük’e bir zamanlar Osmanlı..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
HİTİT ŞEHİRLERİ
Anadolu'nun İlk İmparatorluğu (Hattuşa Vadisinde Hitit Yemeği Happena)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Hititlerin Anadolu mirasları üzerine hazırlanan en geniş kapsamlı gezi rotası.. Hattuşa, Alacahöyük ve Yazılıkaya’da başlayıp Hititlerin ilk şehri Kaniş’e, son kaleleri Karatepe Aslantaş’tan kutsal kentleri Dülük’e TÜRKİYE’DEN İLK KEZ gerçekleşen bir güzergah ve destansı bir Hitit keşfi.. Anıtsal kapılar, gizli geçitler, saraylar, yazıtlar ve tapınaklar.. Ayçiçeği tarlalarının ve başak kokularının ardına saklanmış binlerce yıllık bir tarih ve Anadolu topraklarında yükselen Hitit Güneşi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
TAŞTAN DÜNYA KAPADOKYA
Masal Diyarı Güzel Atlar Ülkesi (At Üstünde Vadiler ve Mağara Otelde Geceler)

Volkanik patlamaların masal diyarına dönüştürdüğü büyülü coğrafya.. Yeraltı şehirleri, mağara evler, peri bacaları, kilise ve şapelleriyle tarih ve doğanın eşsiz uyumu.. Zamanın durduğu köyler ve kasabalar.. İlginç kaya oluşumları ve benzersiz fotojenik manzaralar.. Kılıçlar Vadisi’nde at sürüşü.. Gün doğumunda balon safarisi.. Avanos’ta çömlek deneyimi.. Kızılçukur Vadisi ve gün batımı.. Mağara otelde mistik geceler.. Devrent’ten Ihlara’ya bitmek bilmeyen efsaneler ve hayallerde yaratılan bir dünyanın gerçek hali..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
DERVİŞ YOLU
Anadolu Sufilerinin İzinde (Gelibolu Mevlevihanesinde Sema Ayini)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Anadolu sufilerinin izinde derviş yolu.. 13.yüzyıldan günümüze mistik gelenekler ve sofralar.. Horasan erenleri ve sırlı öğretiler.. Dünyaca ünlü düşünür Mevlana’dan Hacı Bektaş Veli’ye tasavvuf inancı.. Ahlak ve felsefe üzerine kurulu kültür mozaiği.. Geçmişten günümüze Ahilik.. Çilehaneler ve derviş hücreleri.. Gelibolu Mevlevihanesi’nde Mevlevi sema ayini.. Tapduk Emre ve Yunus Emre’nin öyküsü.. Tarihi dergahlar eskimeyen külliyeler.. Bilinmez aşka yolculuk..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ANADOLU'NUN PİRAMİTLERİ
Türkiye'nin Gizemli Piramitleri Tümülüsler

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’da Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen gizemli piramitleri tümülüsler ve höyükler.. Herodot’un Mısır Piramitleri Bin Tepeler.. Zenginliğiyle ünlü Karun’un izinde Lidya.. Eşek kulaklı kralın esrarengiz mezarı Midas Tümülüsü.. Yığma topraklar altında kalmış tarihi miras.. Define efsaneleri ve mitolojik öyküler.. Dünyanın ilk yerleşim yerlerinden Çatalhöyük.. Kula Volkanları.. Beyşehir Hitit anıtları.. Eski çağlardan günümüze Anadolu’nun Piramitleri..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
İPEK YOLU KERVANI
Anadolu'da İpek Yolu (Deve Sırtında Kapadokya Kervanı)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA ile Anadolu’da İpek Yolu Kervanı.. Sultanları, seyyahları, dervişleri ağırlayan hanlar ve kervansaraylar.. Tarihi İpek yolu üzerinde yer alan her biri birbirinden değerli Anadolu mirasları.. Medreselerden imaretlere, kalelerden tersanelere Selçukluların zarafetle süzülmüş bin yıllık mimari şaheserleri.. Aksakallılar'ın izinde Ahlat.. Taşların dile geldiği Divriği Ulu Camii.. Büyük İskender’in izinde Nemrut Gölü.. Sözlerin bitip yolculukların başladığı son İpek Yolu kervanı..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
BÜYÜLÜ LÜBNAN
Beyrut'tan Kadişa Vadisi'ne

Münzeviler vadisi Kadişa’dan Kuzey Lübnan’ın sedir ormanlarına, Beit ed-Dine Sarayı’ndan Ortadoğu’nun en güzel kentlerinden Beyrut’a bambaşka bir Lübnan.. Halil Cibran'ın şehri Bcharre.. Antik Fenike’nin liman kenti Biblos... Tarih öncesinden günümüze efsanevi Jeita Mağaraları.. Nargile kokularının sardığı mistik sokaklarda Feyruz ve Ümmü Gülsüm ezgileri.. Dünyanın en görkemli tapınak şehri Baalbek.. Ksara şarap bağları.. Bekaa Vadisi ve Anjar harabeleri.. Harissa Tepesi.. Devr-i Lübnan ve büyülü bir zaman tüneli..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
MİSTİK İSRAİL
İlahi Yolculuk (Dürzi Köyü Mağaralarında Yemek Deneyimi)

Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar.. Üç semavi dinin kutsal toprakları.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Dürzi köyü mağaralarında yemek deneyimi ve ezber bozan bir rota Ein Gedi vahası.. Haçlılardan Osmanlı’ya Akka.. Ölü Deniz’in (Lut Gölü) İsrail yakası.. Cennetin Krallığı Kudüs.. Masada Dağı’ndan Necef Çölü manzaraları.. Hz. İsa’nın doğum yeri Betlehem.. Yafa’dan Hayfa’ya mavi Akdeniz.. Gizemli Bahai Bahçeleri.. Adım adım Tel Aviv.. Sıra dışı gurme deneyimleri ve ilahi bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
ROTA TOSKANA
Pedal Pedal İtalya (Rustik Konaklarda Geceleme)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Toskana bisiklet yolculuğu.. Yemyeşil çayırların saman sarısına karıştığı Val D'orcia rotası.. Servi ağaçlı kıvrımlı yollara çevrilen pedallar.. UNESCO Dünya Kültürel Manzaralar Kasabası Pienza.. Zümrüt renkli üzüm bağları ve tarihi çiftliklerde Toskana şarapları.. Rustik konaklarda geceleme.. Pecorino peyniri ve köy lezzetleri.. Esrarengiz Sant'Antimo manastırı.. Cesur ve güzel Castiglione d'Orcia.. Antik kaplıcalar şehri Bagno Vignoni.. Montalcino’dan Siena’ya bisikletle İtalya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
SIRLI İRAN
Saklı Uygarlık (Safevi Kervansarayında Konaklama ve Çölde Astronomi Gecesi)

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA çöl ortasındaki Safevi kervansarayında konaklama ve tarihi İpek yolu üzerinde destansı bir gece.. Yine TÜRKİYE’DEN İLK KEZ çöl yıldızları altında Ömer Hayyam gecesi ve Samanyolu gözlemi.. Firdevsi’den Sadi’ye sanat ve edebiyat.. Perslerin öyküsü.. Safevi lezzetleri.. Zerdüştlerin izinde Yezd.. Cemşid’in Tahtı Persepolis.. Şairler şehri Şiraz.. Dünyanın yarısı İsfahan.. Pasargad’ın sırları Kaşan’dan Tahran’a sürreal bir dünya sıra dışı bir keşif..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ÜRDÜN ve PETRA VADİSİ
Kızıl Krallık (Ultralight Uçaklar ile Nebo Dağı Uçuşu)

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA kişiye özel ultralight uçaklar ile Nebo Dağı üzerinde uçuş ve Vadedilmiş Toprakları gökyüzünden seyir.. Nebatilerin kayıp kenti Petra.. Rum Vadisi ve kızılın elli tonu.. Bedevi geceleri ve yıldızlar altında çöl kampı.. Kral Yolu’ndan Baharat Yolu’ Çöl Kaleleri.. Dünyanın en alçak gölü Ölü Deniz (Lut Gölü).. Mozaik Şehir Madaba ve gizemli Madaba Haritası.. Güneşe göre renk değiştiren kayalar.. Kumlar altından çıkan antik Romalı Ceraş.. Kızıl Krallık Ürdün..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KANGURU ADASI ve VAHŞİ AVUSTRALYA
Pasifik Kıyılarından El Değmemiş Bir Adaya

TÜRKİYE’DEN İLK KEZ ve SADECE MATİLDA’DA Güney Avustralya anakarasından Kanguru Adası’na geçiş ve belgesel tadında Vahşi Avustralya.. El değmemiş kemik beyazı sahiller, izole bir yaşam ve yaban hayatı.. Akıllara durgunluk veren doğal kaya oluşumlarına gün doğumu gezileri.. Güney Pasifik kıyılarında nefes kesen trekking maceraları.. Okaliptüs ormanları ve kum tepeleri.. Avustralya deniz aslanlarını yakından seyir.. Her adımında nefes kesen manzaralar ve bir kez yaşanacak destansı bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
KIBRIS'I KEŞFETMEK
Kıbrıs'ın Diğer Yüzü (Beşparmaklar'a Jeep Safari ve At Üstünde Kozanköy)

Sadece lüks otel ve gece eğlencelerinin dışında gezginlerine çok daha fazlasını sunmaya hazır Kıbrıs’ın diğer yüzü.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA kaşiflerine özel rotada nefes kesen deneyimler ve keşfedilmeyi bekleyen mekanlar.. At üstünde Kozanköy.. Beşparmaklar’da Jeep Safari.. Damak Çatlatan Lezzetler: Yorgo Kasabı’nda Hırsız Kebabı, Köyde hellim, özel çiftlikte Kolakas ve daha nicesi.. Girne’den Bafra’ya plaj keyifleri.. Dört duvar arasından çıkıp baştanbaşa Kıbrıs’ı keşfetmek..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
LAVANTA KOKULU KRALLAR VADİSİ
Isparta'dan Burdur'a Gül Kokulu Mor Yolculuk

Lavanta kokulu köy Kuyucak ve mora bürünen bahçelerinin görsel şöleni.. Uçsuz bucaksız lavanta tarlalarında sihirli yürüyüşler.. Doğanın mistik patikası Adada ve Antik Kral Yolu.. Berrak turkuaz suları ve bembeyaz kumsallarıyla okyanus sahillerini andıran Salda Gölü.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA SADECE MATİLDA gezginlerine özel ünlü İngiliz gurme belgeselinin Türkiye bölümü mekanında Eğirdir usulü çapak dolması ve levrek tava.. Meşhur Burdur Şişi.. Aşıklar ve krallar şehri Sagalassos.. Anadolu’nun lavanta kokulu mor rotası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
HATAY ANTEP LEZZET DURAKLARI
Doya Doya Yemek Köşe Bucak Tarih (Taş Konaklarda Geceleme)

Musa Dağı’ndan Asi Nehri’ne binlerce yıllık uygarlıkların kadim toprağı Hatay.. Tarihi çarşıları, hanları ve hamamlarıyla eski zaman şehri Gaziantep.. İki komşu şehrin dillere destan yöresel lezzetlerini tarihi mekanlarıyla buluşturan tadına doyumsuz bir gezi.. Özel tekne ile Halfeti ve Rumkale’de kayıp şehrin sırları.. ‘Çingene Kızın’ izinde Zeugma Mozaik Müzesi.. Belkıs Harabeleri’nde keşif.. Binlerce yıllık bir gizem: Yesemek.. Titus Tüneli’nde zaman yolculuğu.. Doğu Akdeniz boyunca doya doya yemek köşe bucak tarih..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
YEŞİL EGE MAVİ AKDENİZ (Kelebekler Vadisi'nde Konaklama)
Ege ve Akdeniz Kıyılarında Deniz, Kum, Güneş, Tarih ve Arkeoloji..

Yeryüzündeki cennet: Datça.. Halikarnas’ın öyküsü ve Bodrum’da bir gece.. Beş bin yıllık mistik bir keşif: Kayaköy.. Bitmesi istenmeyecek bir keyif: İztuzu, Ölü Deniz, Kelebekler Vadisi, Kekova, Dalyan, Kaş ve Olympos’ta deniz, kum, güneş ve tekne turları.. Benzersiz bir deneyim: Kız Kumu ve deniz üstünde yürüyüş.. Baba Dağı’nda gün batımı.. Geçmişin ruhunu yaşatan antik kentler.. Issız ve huzurlu Faralya.. Saklıkent Kanyonu’nda yürüyüş.. Ege’nin Akdeniz’le kucaklaştığı kekik kokulu topraklar..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DAĞLIK ve OVALIK KİLİKYA
Çukurova'dan Toroslar'a Anadolu'nun Sırları

Çukurova’dan Anavarza’ya Ovalık Kilikya ve Toros dağları eteklerinde Dağlık Kilikya’ya sıra dışı bir yolculuk.. Anadolu’nun en az bilinen antik kentleri ve saklı harabeleri.. Dağlar ve vadiler ardına gizlenmiş Kilikya mirasları.. Tarsus Roma Yolu’nda tarihi adımlar.. Sarp uçurumların cesur mabedi Mavga Kale.. Kanlıdivane’nin sırları.. Uzuncaburç, Cambazlı, Olba, Adamkayalar ve Elaiussa Sebaste keşifleri.. Silifke dalyanında mavi yengeç ve Adana’da ciğer kebabı geleneği.. Keşfedilmeye bekleyen Kilikya ve Anadolu’nun sırları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
ANTİK EGE
Eski Çağ Ege Uygarlıkları'nın İzinde

Homeros’un izinde İlyada ve Odessa’nın anayurdu Truva keşfi.. Antik dünyanın en büyüğü Phokaia ve Siren Kayalıkları.. Filozoflar şehri Miletos.. Antik çağın kehanet merkezi Didim.. Bir tanrıçanın zarif kenti: Afrodisias ve Afrodit’in öyküsü.. Priene ve Dünyanın en eski şehir mimarisi.. İlklerin ve görkemli krallığın başkenti Pergamon.. Antik zamanların yaşayan diyarı Efes ve Meryem Ana Evi gizemi.. Kutsal kent Hierapolis ve beyaz imparatorluk Pamukkale.. Saklı medeniyet Aizanoi.. UNESCO mirası değerlerimiz ve Ege uygarlıklar atlası..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
EGE KÖYLERİ (Tarihi Taş Konaklar ve Eski Bir Manastırda Konaklama)
Kazdağları'ndan Beşparmaklar'a Ege'nin En Saklı ve En Güzel Köyleri

Ege’nin az bilindik topraklarına nefes kesen bir yolculuk.. Zeytin ağaçları ardına saklanmış taş evler ve kır kahveleri.. Dibek kahvesinin öyküsü ve Belen kahvesinde ‘Ormancı’ ezgileri.. Ev yapımı börek ve baklava kokularının sardığı sokaklar.. Ramiz Dayı’nın (Tuncel Kurtiz) mekanında yemek keyfi.. Kazdağları’nın Şaman köyü Tahtakuşlar.. Birgi’de Osmanlı esintileri.. Eski Rum köyü Yeniçarohori.. Adı gibi şirin Şirince.. Ege’nin eksiksiz en saklı ve en güzel köyleri.. Dağ başında mutlak bir huzur ve sıcakkanlı insanların masalsı diyarları..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
YÖRÜK YOLU
Yedi Yüz Yıllık Bir Göçün Hikayesi (Sarıkeçililer ile Gerçek Göç Kervanı)

Yerleşik dünyadan çok uzakta bir yaşam mücadelesi ve yüzlerce yıllık bir göçün hikayesi.. TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Sarıkeçili Yörükleri ile gerçek bir kervan yolculuğu.. Yemyeşil vadilere açılan kıvrımlı dağ yolları ve saklı patikalar.. Toroslar’ın yıldızlı gökyüzü altında büyülü geceler.. Kara kıl çadırlarında konaklama.. Göçebe yaşam tarzı ve bir hafta sürecek konar-göçer hayatı.. Yörük ayranı ve odun ateşinde dağ keçisi eti.. Anadolu’nun son göçerleriyle destansı bir deneyim..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
PİRENELER
Biraz Fransa Biraz İspanya

Fransa ve İspanya sınırını çizen Pirene sıradağları.. Derin vadilerle ayrılan dağ yollarında benzersiz bir rota.. Kendine özgü bir mimari ve sadece birkaç ailenin yaşadığı köyler, kasabalar.. Usulca akan dereler, taş köprüler ve yemyeşil tepeler.. II. Dünya Savaşı’nda Nazi işgalinden kaçan Yahudi ailelerin saklı ‘Özgürlük Yolu’nda adımlar.. Kır evlerinde ve dağ kulübelerinde konaklama.. Pireneler’de Zirve Yürüyüşü: Certascan Dağı.. Cardos Vadisi’nden Tavascan’a göğe asılı dağlar, göller ve vadileriyle adım adım Pireneler..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
FİYORTLARIN ARASINDA
Norveç Fiyortları Viking Yolu

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA Viking Yolu ve Kral Sverre’nin ayak izinde Sverrestigen.. Norveç fiyortlarının en sıra dışı rotası Pulpit Kayası.. Yerel uzman liderliğinde işaretsiz parkurlarda adımlar.. Sadece fotoğraflarda görülebilen fiyort manzaralarının tam kalbine yolculuk.. Kanolarla Saklı Koy Lysefijord.. Folgefonna Buzulunu geçiş.. Efsanevi Trolltunga Kayalıkları.. Voss patikaları ve zümrüt ormanlar.. Fiyort gemisiyle Stavanger’den Bergen’e yolculuk.. Fiyortlar arasında bir Norveç keşfi..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
DOLOMİT ALPLERİ
Başka Bir Doğa Başka Bir İtalya

Alp eteklerinde UNESCO mirası Dolomit Dağları.. Eşsiz manzaralarıyla Kuzey İtalya yaylaları ve çizmenin bilinmeyen yüzü.. Dünyanın en güzel manzaraları arasında görülen İtalya Alpleri Dolomitler.. Nefes kesen zirveler, heybetli masifler, zümrüt yeşili yaylalar.. Mistik Ladin dili.. Harmanlanmış İtalyan, Alman ve Avusturya kültürü.. Kral Laurin’in Gül Bahçesi Rosengarten.. Gizemli dağ efsaneleri.. Çam kokulu kasabalar ve ağaç oymacılığı.. Avrupa’nın en büyük Alp platosu Alpe di Siusi.. Başka bir doğa başka bir İtalya..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
Tailormade
LETONYA PAGAN YOLU
Sihirli Leton Ormanları ve Pagan Köy Gelenekleri

TÜRKİYE’DEN İLK DEFA ve SADECE MATİLDA’DA yeşil cennet Letonya ve sihirli ormanlarda pagan yolu.. Gizemli geleneklerle dolu mistik bir rota.. İlginç festivaller, büyülü yürüyüşler ve binlerce yıllık inançlar.. Fallar, kehanetler ve cadı hikayeleri.. Çam ağaçları ve kumsallarla çizilmiş nehir kıyıları.. Orman evlerinde konaklama.. Odun ateşinde somon ve mitolojik kamp sohbetleri.. Saklı bir doğa, antik harabeler, ahşap tahtlar ve Ortaçağ izleri.. Kadim doğa dinlerinin izinde esrarengiz Letonya ve tabiatta yeniden doğuş..
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON
İletişim

Merdivenköy Mah. Bora Sok. No:1 NİDAKULE Kat: 7 Göztepe/İstanbul
Telefon:          +90 216 468 88 30
Fax:                   +90 216 357 02 32
E-posta:           [email protected]

E-Bülten